„Saugom lydeką“: nustatyti brakonieriai tinklais pagavę įvairių žuvų, iš jų 22 – lydekos

Per akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė brakonieriavimo atvejį Žeimenos ežere (Švenčionių r.). Ne vieną kartą bausti už neteisėtos žvejybos pažeidimus du asmenys vidurnaktį gaudė žuvis – po ledu pastatė net 12 statomųjų tinklų ir taip padarė 5 648 eurų žalą žuvų ištekliams.

Šią savaitę Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai pagal rinktą informaciją apie pažeidėjus aptiko pastatytus tinklus. Iš viso neteisėtai tinklais buvo pagautos 22 lydekos, trys lynai ir 4,5 kg ešerių.

Už žvejybą tinklais pažeidėjams bus skiriamos maksimalios administracinės baudos, taip pat turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Iš jų paimtos neteisėtai pagautos žuvys, 12 statomųjų tinklų, grąžtas ledui gręžti ir savadarbis kablys (skirtas tinklų paieškai po ledu).

Panašus brakonieriavimo atvejis Utenos aplinkosaugininkų buvo išaiškintas praėjusią savaitę. Ignalinos rajone esančiame Dysnų ežere nakties metu du asmenys, anksčiau aplinkosaugininkų bausti už neteisėtą žvejybą, keturiais statomaisiais tinklais sugavo septynis sterkus ir 11 lydekų bei padarė 4 320 eurų žalą žuvų ištekliams.

Asmenims taip pat bus skiriamos maksimalios administracinės baudos. Taip pat jiems gresia netekti sniego rogių, ledo kirtiklio (peikenos) ir keturių tinklų. Minėti įrankiai ir žuvys paimtos.

Akcijos „Saugom lydeką“ reidai vykdomi ir toliau, jų tikslas yra užtikrinti šių žuvų apsaugą per nerštą. Draudimas gaudyti lydekas ir akcija trunka nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d.

Iki balandžio pabaigos draudžiama lydekas žvejoti visuose šalies vandens telkiniuose tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams.

Už draudžiamu metu sugautą lydeką taikomos administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Taip pat už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams.

Lydeką sugavus gamtinio rezervato ar ichtiologinio draustinio vandens telkinyje, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas