Šalies vadovas pagerbė tėvus ir globėjus, tarp apdovanotųjų – ir uteniškis

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda artėjančios Tėvo dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tėčius ir globėjus. Už nuopelnus tėvystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą, pasiaukojimą, įkvepiantį pavyzdį savo bendruomenei bei visai visuomenei šalies vadovas apdovanojo 10 tėvų ir globėjų. Tarp apdovanotųjų – ir uteniškis Romualdas Motiejaitis. „Utenos diena“ neseniai rašė apie Motinos dienos proga Prezidento apdovanotą jo žmoną Adelę Motiejaitienę. A. ir R. Motiejaičiai išaugino penkis vaikus.

Pasak Prezidento, ne vienam iš susirinkusių tėvų teko įveikti skaudžią netektį ir atlikti ne tik tėčio, bet ir mamos vaidmenį bei pareigas, o tai tik dar kartą liudija, kad žmogus visada gali prisitaikyti ir visko išmokti.

„Būti tėvu mes mokomės visą gyvenimą. Gal ne visada randame tinkamiausius žodžius. Gal ne visada mokame atvirai išreikšti tai, ką nešiojamės širdyje. Tačiau svarbiausia, kad mums niekada nepritrūktų kantrybės, gebėjimo išklausyti bei sveiko vyriško užsispyrimo įveikti iškylančias kliūtis“, – kreipdamasis į susirinkusius tėčius sakė šalies vadovas.

Prezidentas pažymėjo, kad jam pačiam ši Tėvo diena bus kitokia – pažymėta netekties ženklu. „Atsisveikinęs su savo Tėčiu, ėmiau dar geriau suprasti, kokį svarbų vaidmenį jis atliko mano gyvenime. Noriu tikėti, kad nepalaužiama jo valia, noras judėti ir neišsenkantis optimizmas atsispindi taip pat ir mano būdo bruožuose bei pomėgiuose“, – sakė valstybės vadovas.

Apdovanotiems tėvams Prezidentas palinkėjo džiaugtis savo gyvenimo pasiekimais ir kad jų pavyzdys dar ilgai būtų šaltinis, iš kurio įkvėpimo galėtų semtis visos Lietuvos vyrai.

Prezidento iniciatyva prieš trejus metus buvo priimtos Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisos, kurios leidžia valstybei išreikšti padėką ir pagarbą už nuopelnus auginant bei ugdant vaikus ne tik mamoms, bet ir tėčiams.

Parengta pagal Prezidentūros inf.

LR Prezidento kanceliarijos (R. Dačkaus) nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas