Prasidėjo akcija „Saugom lydeką“: šiuo metu pagauta lydeka gali brangiai kainuoti

Netrukus prasidės akcija „Saugom lydeką“, tad aplinkosaugininkai primena, kad nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. draudžiama gaudyti lydekas. Šia akcija norima užtikrinti lydekų apsaugą prieš jų nerštą ir neršto metu.

Vasario 1 d. iki balandžio 30 d. draudžiama gaudyti lydekas

Nutirpus pakrančių ledui ir vandens temperatūrai sušilus vos 4 °C prasideda lydekų neršto laikotarpis, dažniausiai trunkantis kovo – balandžio mėnesiais. Nerštui lydekos renkasi seklius pakrančių ruožus ar užlietas pievas, kur vanduo sušyla greičiausiai.  

„Pastebima, kaip ir kitos žuvys neršto laikotarpiu ir lydekos neršdamos tampa lengviau pažeidžiamos. Neršdamos sekliuose vandens telkinių ruožuose jos gali tapti lengvu grobiu tiek vandens paukščiams, tiek smulkiems plėšriems žinduoliams, todėl jų apsauga šiuo laikotarpiu itin svarbi“, – sakė Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.  

Pasak M. Ramanauskienės, šios plėšrios žuvys vandens telkiniuose atlieka svarbią funkciją – „išretina“ smulkias ir menkavertes žuvis, taip sudarydamos palankias sąlygas daugintis ir vystytis vertingesnių rūšių žuvims. 

Akcijos laikotarpiu lydekų populiacijos žvejybos draudimas galioja visuose valstybiniuose ir išnuomuotuose šalies vandens telkiniuose ir taikomas žvejams mėgėjams bei verslininkams. 

Norint apsaugoti lydekas neršto metu, bus organizuojami reidai, vyks reguliari verslinės, mėgėjų ir specialiosios žvejybos kontrolė. Pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones. 

Aplinkosaugininkai primena, kad pernai per šią akciją buvo surengti 566 reidai. Akcijos laikotarpiu nustatyti 395 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (66 iš jų šiurkštūs), 4 verslinės žvejybos ir 88 kito pobūdžio pažeidimai. Taip pat pareigūnai paėmė 574 įrankius: 101 mėgėjų žvejybos, 465 ne mėgėjų žvejybos ir 6 plaukiojimo priemonės. 

Per praėjusių metų akcijos laikotarpį padaryta žala aplinkai siekia 113 029,80 eurų.

Aplinkosaugininkai žvejams primena ir apie atsakomybę:

  • Už draudžiamu metu sugautą lydeką gresia administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.   
  • Už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams.   
  • Lydeką sugavus gamtinio rezervato ar ichtiologinio draustinio vandens telkinyje, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį. 

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas