Utenoje atgimsta ristūnų žirgų varžybų tradicija

Istoriniu Lietuvos žirgų sporto įvykiu tapo šių metų trimečių ir keturmečių ristūnų „Derby“ ir „Kriterium“ pusfinalių varžybos. Pasiekta 14 ristūnų žirgų rekordų ir naujas Lietuvos rekordas, gražinantis Utenai svarbiausio ristūnų varžybų miesto vardą.

Sportininkų pasirengimas – labai aukštas

Lietuvos ristūnų žirgų sporto bendruomenė po ilgos pertraukos džiaugiasi naujais laimėjimais. Praėjusį šeštadienį, rugpjūčio 26-ą, Utenos hipodrome pasirodę ristūnai vienas po kito gerino rezultatus. Pakelta ir šalies ristūnų žirgų greičio kartelė – pirmą kartą Lietuvoje 1609 metrų trasa įveikta per mažiau nei 2 min.

„Lietuvos sportininkų pasirengimas yra labai aukštas, todėl seniai laukėme tokios naujienos. Džiugu, kad rekordas pasiektas Utenoje, kuri ir anksčiau garsėjo geriausiais Lietuvos ristūnų sporto rezultatais. Utenos hipodromas išsiskiria teisėjams, varžybų dalyviams ir žiūrovams pritaikyta infrastruktūra, todėl ateityje galime išvysti ir daugiau rekordų, garsinančių mūsų šalį tarptautiniu mastu“, – sakė „Respublikinės lenktyninių žirgų lygos“ direktorė Joana Kėrytė.

Ristūnų žirgų varžybų rekordas grįžo į Uteną

Naujas Lietuvos rekordas pasiektas dėl Utenos rajono savivaldybės mero taurės besivaržiusių A reitingo suaugusių ristūnų žirgų važiavime, kuriame geriausiai pasirodė žirgo Panther Face (savininkas UAB „Faktus“) ir vadeliotojo Ernesto Juškausko duetas. Nugalėtojų laikas – 1 min. 59,590 sek. – tapo ir nauju trasos rekordu.

Antri per 2 min. 01,310 sek. finišo liniją kirto Idealas Cass (savininkas Arūnas Cicėnas) ir Žydrūnas Vasilionka. Trečios vietos dueto laikas – 2 min. 01,386 sek. – yra ir žirgo Sorana, kurį vadeliojo savininkas Sauliaus Mikulevičius, rekordas.

Greičio rekordų lietus

Vieno kilometro greičio rezultatus pagerino trimečiai ir keturmečiai ristūnai. „Kriterium“ pusfinalyje pasižymėjo Ryčio Lepeškos vadeliojamas Misteris (-02,18 sek., penkta vieta) ir Gintaro Radzevičiaus vadeliojama Sakura (-01,55 sek., šešta vieta). Dėl galimybės patekti į „Derby“ finalą rungėsi keturi keturmečiai žirgai. Šioje grupėje rezultatą pagerino žirgas Impressive (-02,55 sek., antra vieta), vadeliojamas Stasio Kėrio.

Suaugusių žirgų B reitingo važiavime išsiskyrė Sauliaus Matulevičiaus ir Magio (-01,17 sek., pirma vieta), Emos Mosolkovaitės ir Ukmergės lunatiko (-02,46 sek., antra vieta), Vygailo Peredniko ir Vikingo (-00,80 sek., penkta vieta) ir Algimanto Pamarnacko ir Otello (-00,10 sek., šešta vieta) duetai.

Dar keturi žirgų rekordai užfiksuoti suaugusių žirgų C reitingo važiavime, jie priklauso Juozo Kvakšio ir Lyro (-01,28 sek., antra vieta), Gedvilės Vinslauskaitės ir Čirvo (-00,35 sek., ketvirta vieta), Daliaus Minkevičiaus ir First Class Cass (-00,97 sek., penkta vieta) bei Mariaus Ežmalio ir Fifos (-04,81 sek., šešta vieta) duetams.

Iš viso varžybose surengti šeši važiavimai, kuruose varžėsi 31 ristūnas.

Gera žinia pasiilgusiems ristūnų varžybų

Nauji pasiekimai – gera žinia ristūnų žirgų sporto bendruomenei ir mėgėjams, kad Utenoje turime išties šiam sportui tinkamą infrastruktūrą ir galime siekti dar aukštesnių rezultatų. Ristūnų varžybos regionuose kuria erdvę dideliems susibūrimams, edukacijai, regiono žinomumui, pritraukimui apsilankyti, verslo plėtrai.

„Laimėjimai įkvepia varžybų dalyvius ir žiūrovus, pritraukia dar daugiau iniciatyvų. Esame dėkingi Utenos rajono savivaldybei už pastangas puoselėti hipodromo infrastruktūrą ir viziją apie regione nauja jėga atgimstančią ristūnų žirgų varžybų tradiciją“, – sakė J. Kėrytė.

Organizatorių teigimu, varžybų dieną praėjusį savaitgalį apsilankė beveik 900 žiūrovų. Varžybos traukia reginiu ir galimybe leisti laiką su draugais ar šeima mėgaujantis žirgais bei pramogomis, kurių paprastai apstu ristūnų varžybose. Šių varžybų naujiena – žiūrovai buvo pakviesti į spaudos fotografo Kęstučio Vanago fotografijų parodą „Ristūnai“ ir žirgų teatro pasirodymą.

„Respublikinės lenktyninių žirgų lygos“ inf. Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas