Parke rastiems sparnuočiams paukščių gripas nenustatytas

Parke prie Dauniškio ežero buvo aptiktos šešių paukščių gaišenos, kurios nugabentos į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą. Atlikus tyrimus paukščių gripo virusas nenustatytas.

Kovo 22 dieną „Utenos dienos“ žurnalistai minėtoje vietoje aptiko kelis negyvus ant žemės gulinčius paukščius. Apie tai iš karto buvo informuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Utenos departamento specialistai. Tą pačią dieną paukščių gaišenos buvo paimtos ir nugabentos į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą.

Kaip teigė VMVT Utenos departamento vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Audinga Šatkuvienė, nors varniniai paukščiai nėra imlūs paukščių gripui ir nėra įtraukti į tiriamų paukščių sąrašą, Utenos mieste radus trijų kuosų bei trijų kovų gaišenas buvo priimtas sprendimas jas ištirti.

Kovo 30-ą gauti tyrimų rezultatai rodo, kad šie sparnuočiai nugaišo ne nuo paukščių gripo. Anot specialistų, jų mirties priežastys gali būti įvairios, pavyzdžiui, tarpusavio kovos. Taip pat neatmetama tikimybė, kad sparnuočiai, kurie šiuo metu itin aktyviai rengiasi perėjimo metui, galėjo būti apnuodyti.

„Utenos dienos“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas