Nusprendė prisigaudyti lydekų, tačiau netikėtai užklupo aplinkosaugininkai

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai gegužės 14 dieną, šeštadienį, Asėko ežere, esančiame Ignalinos rajone, nustatė asmenį, spiningu sugavusį 13 lydekų. Žala žuvų ištekliams siekia 2 640 eurų.

„Atrodytų, kad žmogus, žvejojantis spiningu ir turintis žvejo mėgėjo bilietą, žino ir tai, kad per vieną žvejybą galima pagauti dvi lydekas. Be to, iš 11-os neteisėtai sugautų lydekų dešimt jų buvo 40–47 centimetrų (mažesnės nei leidžiama)“, – sakė Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas.

Už šį pažeidimą asmeniui teks atlyginti aplinkai padarytą 2 640 eurų žalą, iš jo paimtas spiningas ir žuvys, gresia įspėjimas arba 10–60 eurų bauda, taip pat gali būti konfiskuotas spiningas.

Taisyklė, kad galima sugauti ne daugiau kaip dvi ir ne mažesnes nei 50 cm lydekas, nustatyta apgalvotai. „Kad lydekos – savotiškos vandens telkinių sanitarės, išretinančios smulkias ir menkavertes žuvis, greičiausiai nė nereikia priminti“, – dėmesį atkreipė aplinkosaugininkas.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas