Nosted & – 20 metų: kodėl norvegai pasirinko Uteną

Utenoje veikiančiai norvegų kapitalo metalo apdirbimo įmonei Nosted & UAB (anksčiau UAB „Nosted mechanika“) gegužės 16 dieną sukako 20 metų. Šią savaitę, gegužės 24-ą, įvyks gimtadienio šventė, skirta darbuotojams, kurie ir užtikrina įmonės vystymąsi bei gerovę. Artėjant jubiliejinei šventei Nosted & UAB generalinis direktorius Algirdas Šabūnas „Utenos dienai“ papasakojo, nuo ko viskas prasidėjo, kas pasikeitė, kaip pavyko išgyventi įvairias pasaulį ištikusias krizes ir ko tikimasi ateityje.

Kodėl norvegai pasirinko Uteną?

Kaip pasakojo A. Šabūnas, Nosted (Nøsted) – norvegiška pavardė. Šeimos kompanija Norvegijoje įkurta prieš daugiau nei aštuonis dešimtmečius – 1939 m. Šiuo metu Nosted & – įmonių grupė, jungianti įmones Norvegijoje, Lietuvoje ir Kanadoje. Grupės vadovė Merethe Nøsted von Zernichow atstovauja jau ketvirtai Nosted šeimos kartai.

„2003 m. perkelti gamybą į Lietuvą nuspręsta iš dalies dėl to, kad čia buvo didesnis kvalifikuotos darbo jėgos pasirinkimas. Aišku, darbo jėga buvo ir kur kas pigesnė negu Norvegijoje, – su įmonės, kuriai vadovauja, istorija supažindino A. Šabūnas. – Uteną norvegai pasirinko todėl, kad šiame mieste buvo stipriai išvystyta metalo pramonė, o pramonės miesto gyventojai turėjo patirties metalo apdirbimo srityje.“

Visą straipsnį skaitykite antradienio laikraštyje „Utenos diena“.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas