Netoli bitininkystės muziejaus užfiksuota medaus mėgėja

Pirmadienį „Utenos dieną“ pasiekė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Utenos skyriaus žinia, kad medžiotojų klubo „Elnias“ plotuose sekmadienio, gegužės 9-os, rytą stebėjimo kameros užfiksavo neįtikėtiną vaizdą – į mūsų kraštą veikiausiai iš kaimyninės Baltarusijos atklydo meška.

Medžiotojų klubo „Elnias“ vadovas Gediminas Bivainis „Utenos dienai“ sakė, kad plėšrus žinduolis tikriausiai aplankė tiek Ignalinos, tiek Utenos rajoną. Kameros jį užfiksavo Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje esančiame Stripeikių kaime (Ignalinos r.).

Pašnekovas šypsodamasis teigė, kad labai simboliška, jog medaus mėgėja nufilmuota visai netoli minėtame kaime įsikūrusio Senovinės bitininkystės muziejaus.

„Ryte sulaukiau vieno mūsų klubo nario skambučio. Galvoju: kas čia tokio atsitiko… Sako: „Tu nepatikėsi…“ Tarp kitko, šis medžiotojas tą pačią dieną šalia kelio Ripaičių kaime (Utenos rajonas, Saldutiškio seniūnija – aut. past.) pamatė vilką. Pasisekė žmogui…“ – stebėjosi G. Bivainis ir pridūrė, kad domisi gyvūnais, tad jam yra tekę matyti ne vieną kitų Lietuvoje įamžintų meškų nuotrauką.

„Mūsiškė atrodo įspūdingesnė, stambesnė. Esame maloniai nustebinti“, – susižavėjimo neslėpė jis.

Paklaustas, kokių priklydėlių yra pavykę užfiksuoti anksčiau, „Elnio“ vadovas sakė, kad šio medžiotojų klubo plotuose ne sykį teko išvysti vilką ar lūšį. Pastarasis katinių šeimos žinduolis, kaip užsiminė pašnekovas, galima sakyti, gyveno jo sodyboje, esančioje Utenos rajone.

2019 metų liepos mėnesio pabaigoje meškos jauniklis buvo užfiksuotas Daugailių seniūnijoje, prie Daržinių kaimo esančiame miške. Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas tąkart sakė, kad nors meškos Lietuvoje negyvena, jos vis dažniau atklysta į mūsų kraštą. Manoma, kad šie plėšrūs žinduoliai atšlepsi iš Baltarusijos, kur gyvenančių lokių skaičius stipriai išaugęs.

Pasak specialistų, lokiai dažniausiai vaikšto neapgyvendintose teritorijose, mat bijo žmonių. Sutikus lokį geriausia nuo jo nebėgti, nes pajutęs pavojų gyvūnas pasitrauks pats.

Medžiotojų klubo „Elnias“ nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas