Nacionalinis miškasodis: berželius sodino ir uteniškiai

Balandžio 23 dieną vyko didžiausia iš visų iki šiol buvusių miško sodinimo talka – Nacionalinis miškasodis. Visuose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose buvo įveistas rekordinis plotas naujų miškų – net 748 ha. Naujai įveisiamuose miškų plotuose buvo pasodinta virš 2 mln. įvairių rūšių medelių – beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų.

Aplinkos ministerijos ir Valstybinių miškų urėdijos (VMU) organizuojamo renginio metu medelius visoje Lietuvoje sodino įmonės, įstaigos, organizacijos, bendruomenės ir piliečiai, mylintys gamtą bei norintys prisidėti prie Lietuvos miškingumo didėjimo, kuris šiuo metu siekia 33,7 proc.

„Džiugu, kad Lietuvoje miškų daugėja. Jeigu palyginsime dabartinę Lietuvą su tarpukario, tai miškų plotas dabartinėje Lietuvoje yra tris kartus didesnis. Miškai valo orą, kuriuo mes kvėpuojame, užtikrina rekreacinę funkciją, saugo dirvožemį, suteikia galimybes apsirūpinti kuru. Dėl to kiekvieną raginu, turint laisvą plotelį, pasodinti medžių. Taip geriname aplinką, kurioje gyvensime“, – apie akciją kalbėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.  

Šių metų pagrindinis miškasodžio akcentas – naujai įveisiami miškų plotai. Be naujai įveisiamų miškų plotų, Valstybinių miškų urėdija balandį atkurs apie 9 175 ha miškų, kuriuose buvo pasodinta dar apie 30 mln. medelių. 

Prie akcijos dalyvių prisijungė ir SBA koncernui priklausanti AB „Utenos trikotažas“. 40 darbuotojų iš šios įmonės bei kitų organizacijų Smėlynės miške (Anykščių r.) maždaug dviejų hektarų plote susodino 3 000 berželių.

Aplinkos ministerijos ir laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas