Muzikiniame projekte nugalėję „Spurr“ ragina išdrįsti įgyvendinti savo svajones

Pirmąją Kalėdų dieną ignaliniečiams ir Ignalinai buvo įteikta pati didžiausia dovana – paaiškėjo, jog projekto „X faktorius“ nugalėtoja tapo grupė „Spurr“. Keturi jaunuoliai iš Ignalinos – Kipras Skrebutėnas, Jurandas Laškovas, Ignas Lunys ir Jevgenij (Ženia) Polujanov – iškovojo pagrindinį prizą – 15 tūkst. eurų ir galimybę kartu su pasaulyje lyderiaujančia įrašų kompanija „Universal Music Group“ išleisti singlą. Praėjus vos kelioms dienoms po pergalės „Ignalinos diena“ susitiko su grupės nariais Kipru ir Jurandu pasikalbėti apie jausmus po pergalės bei tolesnius grupės planus. Susirgę ir pokalbyje dalyvauti negalėję Ignas ir Ženia į kai kuriuos klausimus atsakė raštu.

Bendravome su jumis dar prieš tiesioginius projekto „X faktorius“ finalus, tad norisi paklausti, kas būtent labiausiai įstrigo juose dalyvaujant?

Kipras: Labiausiai įstrigo, jog visi projekto dalyviai buvo labai draugiški, norėjo bendradarbiauti, vienas kitam padėti. Tarkim, mums reikėdavo išsirinkti dainą, kurią grosime kitą sekmadienį. Būdavo, jog kiti „X faktoriaus“ dalyviai pasiūlydavo mums tinkančią, ima kuris nors ir pasako – ši daina tikrai tiktų „Spurr’ams“. Arba mes pamatom, kad kažkuri daina tiktų, pavyzdžiui, Jausmei („X faktoriaus“ dalyvė Jausmė Elena Stonkutė – aut. past.). Visi buvo labai draugiški. Vienas kitam padėjom.

Kuri iš tiesioginiuose finaluose atliktų dainų jums patiems labiausiai „prilipo“?

Jurandas: Gal atlikėjos Billie Eilish „Happier Than Ever“ buvo geriausia. Energingiausia, jausmingiausia. Toks miksas visų gerų dalykų.

Kipras: Man dar patiko Gotye „Somebody That I Used To Know“. Pats pasirodymas buvo labai įdomus. Mus labai gražiai aprengė Egidijus („X faktoriaus“ stilistas, dizaineris Egidijus Rainys – aut. past.), mūsų kostiumai blizgėjo, buvo labai fainapasirodyti.

Kiekvienam tiesioginio finalo pasirodymui buvo kuriamas vis kitoks jūsų įvaizdis – teko pasimatuoti rožinius, blizgančius, ryškius, peršviečiamus drabužius, išbandyti makiažą, įvairias šukuosenas. Ar visi stilistų sukurti įvaizdžiai buvo priimtini? Ar nė karto nenutiko taip, kad pamačius drabužius, šukuoseną ar grimą teko ištarti – ne, tik ne tai?..

Kipras: Niekada nebuvo taip, kad dėl to kiltų konfliktų. Netgi priešingai – visą laiką laukdavom, kada mus aprengs, kada pamatysim, kaip mes atrodysim. Būdavo įdomu. Ir būdavo nuostabu, kaip visi tie drabužiai atrodydavo ant mūsų. Mums viskas tikdavo, ką paruošdavo stilistai.

Jurandas: Patys norėjome kažko ypatingo ir nebanalaus.

Kaip ir kada ruošdavotės tiesioginiams finalams? Papasakokite plačiau, kaip rinkdavotės dainas, repetuodavote.

Kipras: Viskas prasidėdavo nuo dainos rinkimosi. Turėdavom peržiūrėti praktiškai visą internetą, kol rasdavome tinkančią dainą. Kai tik rasdavome, iš karto pradėdavome ruoštis.

Jurandas: Repetuodavome kiekvienas savo partijas atskirai. Šeštadienį, sekmadienį – bendros repeticijos. Daug repeticijų.

Jūs vis dar ir paskutinės klasės mokiniai. Ar likdavo laiko mokslams?

Kipras: Šiek tiek. Įmanoma suderinti (šypsojosi).

Jūsų mentorius šiame muzikiniame projekte Saulius Prūsaitis nepalaikė „Spurr“ didžiojo finalo kovose, nes tuo metu koncertavo. Ar nebuvo skaudu, kad jis paliko jus pačiu svarbiausiu momentu?

Kipras: Aišku, su mentoriumi visą laiką geriau, galbūt bent šiek tiek jautiesi saugiau, tikiesi, kad jis apgins, užtars.

Jurandas: Bet niekada dėl Sauliaus negali būti tikras – o gal mestelės kokį aštrų komentarą. Jo aštrus liežuvis, tad rėžia viską tiesiai.

Iš vienų projekto teisėjų sulaukėte itin didelio palaikymo ir pagyrų, iš kitų išgirdote ir kritikos. Kaip ją priėmėte?

Kipras: Manau, kad tai buvo tiesiog geri ir taiklūs pastebėjimai, naudinga ir konstruktyvi kritika, į kurią reikia įsiklausyti. Ji mums pravers ateityje.

Prisiminkite didįjį finalą, tą momentą, kai jau buvo įvardytas trečios vietos laimėtojas Demianas Shiyanas, o jūs stovėjote šalia Vytautės Gaižauskaitės ir laukėte, kuris iš jūsų bus paskelbtas projekto nugalėtoju. Ką kiekvienas jūsų jautėte ir galvojote prieš sužinodami, jog tapote nugalėtojais ir po to, kai jau buvo ištartas grupės „Spurr“, kaip pirmos vietos laimėtojos, pavadinimas?

Jurandas: Aš labai labai stipriai prakaitavau. Žinojau, kad tai nulems mūsų ateitį. Bet kas galėjo nutikti. Aš buvau pasiruošęs tam, buvau pasiruošęs superfinalui, galvojau apie tai, kad galbūt galim laimėti, bet kai atėjo tas momentas, apėmė didžiulis nerimas dėl to, kas įvyks. Buvau kupinas emocijų, jos susimaišė. Pagaliau vedėjai pasakė, kas laimėjo, tada viskas ištryško. Liko viena emocija – didžiulė laimė. Apimtas jausmų labai norėjau verkti, bet susitvardžiau. Labai džiaugiuosi, nes mūsų ateitis bus šviesi. Galėsime toliau siekti savo tikslų muzikoje, savo svajonių. To ir laukėme, kad po „X faktoriaus“ galėtume tapti tikra, normalia grupe. Juk tai tik televizijos projektas, o po jo galėsime pradėti grupės gyvenimą.

Kipras: Iš pat pradžių kojose visiškai nieko nejaučiau, visas kūnas atrodė tuščias – nieko nėra. Laukiau momento, kai pasakys verdiktą. Kai jis atėjo, viduje sprogau, užsipildžiau ekstaze. Grįžau į savo kūną. Ruošiausi bet kam – ir laimėjimui, ir pralaimėjimui, nes Vytautė tikrai stipri dalyvė, tad net nežinojau, ko tikėtis. O kai pasakė „Spurr“, buvo vau.

Ignas: Kol stovėjau ant scenos, drebėjo kojos ir labai smarkiai plakė širdis. Kai jau išgirdau, kad laimėjom, iš džiaugsmo pradėjo kauptis ašaros, užliejo laimės jausmas. Kai grojom nugalėtojo dainą, negalėjau nustoti šypsotis, nes supratau, kiek daug pasiekėme kaip grupė.

Ženia: Kol stovėjau laukdamas laimėtojo paskelbimo, prisiminiau mūsų grupės pradžią, tą momentą, kai mums davė patalpas repeticijoms, kai pradėjom muzikinį kelią. Išgirdęs lemiamus žodžius, kad laimėjo „Spurr“, iš karto grįžau į dabartį. Užpildė palengvėjimas, šiluma ir žinojimas, kad mūsų grupė turi galimybę tapti tuo, ko mes niekada nesitikėjom.

Pasižiūrėję į save pačioje projekto pradžioje prisiminkite – ar tikėjote, kad galite ne tik taip toli nueiti, bet ir tapti „X faktoriaus“ nugalėtojais?

Kipras: Ne. Mes atėjome save išbandyti. Galvojome, nueisim bent pora etapų, bet kad iki pat superfinalo, tikrai nesitikėjom.

Trečiadienį buvo paskelbti didžiojo finalo balsavimų rezultatai. „Spurr“ kone keturiais tūkst. balsų aplenkusi antros vietos laimėtoją Vytautę, surinkusią šiek tiek daugiau nei 10 tūkst. balsų, sulaukė beveik 14 tūkst. žiūrovų skambučių ar trumpųjų žinučių – mažne tiek, kiek būtų sudėjus trijų Ignalinų gyventojus. Tai pasako, kad už jus balsavo visa Lietuva. Kaip jūs patys manote, kaip pavyko patraukti projekto žiūrovų simpatijas ir laimėti jų širdis?

Kipras: Pagrindinis dalykas – mūsų šeimos ir artimiausi draugai, kurie mus palaiko nuo pat grupės susikūrimo. Manau, iš jų buvo labai didelis skaičius balsų.

Kitus žiūrovus, manau, patraukėme atvirumu, tuo, kad scenoje esame savimi. Manau, žmonėms patinka, kad pas mus nėra jokių filtrų. Tiesiog stengiamės parodyti save, už nieko nesislėpti. Žmonėms patinka mūsų paprastumas.

Jurandas: Aš pavadinčiau tai charizma.

„X faktoriaus“ teisėjai linkėjo jums išplaukti į platesnius vandenis – išgarsėti ne vien Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kaip jūs manote, kaip šiuos palinkėjimus seksis įgyvendinti?

Kipras: Manau, dabar bandysime stiprinti savo grupę, įsitvirtinti muzikos rinkoje. O kas bus toliau, priklausys nuo pačių žmonių – kaip jiems patiksime. Aš manau, kad Lietuvoje tikrai turime šansą įsitvirtinti. Visa kita priklausys nuo to, kokiu keliu nueisim.

O kokiu keliu norite eiti? Ar galit patys sau atsakyti, jog norėtumėte išplaukti į platesnius vandenis? O galbūt grupei užtektų tik Lietuvos publikos?

Jurandas: Gal iš pradžių reikėtų užkariauti Lietuvos klausytojus, o tada jau eiti į kitas šalis.

Kipras: Kol kas norėtųsi namus laikyti arčiau prie savęs.

Kam planuojate išleisti gautą piniginį prizą?

Kipras: Iš pradžių planuojame atnaujinti savo inventorių, įsigyti naujus instrumentus, kad geriau skambėtume, ir žmonėms būtų maloniau klausytis. Viską planuojame investuoti į muziką – į albumo kūrimą, kad veltui nenueitų tai, ką pradėjome „X faktoriuje“.

Antras prizas yra galimybė įrašyti singlą. Ar išnaudosite ją?

Jurandas: Jau turime planų.

Kipras: Jau pakeliui.

Gal galite išduoti paslaptį, kokį singlą ketinate įrašyti?

Kipras: Mes dar patys nenusprendėm, dar viskas tik prasideda. Tarsimės su įrašų kompanija.

Kokie artimiausi jūsų grupės planai?

Jurandas: Iš pradžių susidarysim planą, programą koncertams, susidėliosime, ką juose grosim. Ir tada žiūrėsim, kur ir ką galime daryti. Planuojame įrašyti keletą dainų, kad mus pamatytų pasaulis.

Kipras: Parodysime save, ką turime.

Ko palinkėtumėt sau ir ignaliniečiams artėjančių Naujųjų metų proga?

Kipras: Ignaliniečiams palinkėtume toliau remti muziką, nes Ignalinoje, kaip tai keista bebūtų, gimsta labai daug talentingų muzikantų. Visus žmones skatintume siekti to, ko jie nori ir nebijoti, nes, kaip mes patys pastebėjome, kartais tai gali nuvesti labai toli. O mums patiems palinkėčiau būti motyvuotiems toliau dirbti ir siekti savo tikslų.

Jurandas: Aš ignaliniečiams norėčiau palinkėti laimės, nes tai svarbiausias dalykas. Galbūt mes čia šiek tiek padėsim savo muzika.

Dėkoju už pokalbį.

„Spurr“ archyvo nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas