Muziejus kviečia Sausio 13-ąją minėti kitaip – gaminti apkasų žvakes

Šiais metais Utenos kraštotyros muziejus ragina Sausio 13-ąją paminėti netradiciškai ir sukviesti uteniškius gaminti žvakes apkasams. Tokiu būdu siekiama prisijungti prie paramos Ukrainai ir sušildyti už savo šalies laisvę kovojančius ukrainiečius šaltuose apkasuose.

Kaip informavo Utenos kraštotyros muziejus, žvakės bus gaminamos Sausio 13-ąją nuo 12 iki 15 val. muziejuje, esančiame Utenio a. 3.

Apkasų žvakė – nedidelis, į delną telpantis daiktas, bet galintis daug: sušildyti rankas, maistą, išdžiovinti nedidelius drabužius, jos dega apie porą valandų ir neskleidžia dūmų.

Žvakėms gaminti reikia: vaško ar patalpose naudoti tinkamo parafino gaminių bei jų likučių (tinka ir smulkūs įvairių namuose skirtų deginti žvakių, pavyzdžiui, nuo gimtadienio torto, likučiai), nedidelių plokščių metalinių skardinių (tinkamiausios, kurių skersmuo didesnis nei jų aukštis, pvz., nuo augintinių maisto).

Utenos kraštotyros muziejus kviečia prisidėti prie šios akcijos ir atsinešti žvakėms gaminti reikalingas medžiagas bei prisijungti prie paramos Ukrainai.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas