Molėtų „Teltonikos technologijų centro“ darbuotojas: kai darbas tampa hobiu, nelieka darbo

„Teltonikos“ įmonių grupė rugsėjo mėnesį Molėtuose planuoja atidaryti naują technologijų centrą. Čia bus sukurta 500 darbo vietų, o centro darbuotojams bus sudarytos tokios pat darbo sąlygos ir siūlomi tokie pat atlyginimai, kokius gauna ir dirbantieji Vilniuje bei kituose šalies didmiesčiuose.

„Teltonikos“ proceso inžinierius Žygimantas Šlapikas


Nors technologijų centras dar statomas, jame jau įsidarbino daugiau nei 80 įvairaus profilio specialistų. Pirmaisiais įspūdžiais apie naują darbovietę dalijasi „Teltonikos“ Plokščių montažo skyriaus vadovas Linas Bareikis bei proceso inžinierius Žygimantas Šlapikas, prieš du mėnesius prisijungę prie Molėtų technologijų centro komandos.

Išskirtinis dėmesys ir pagalba darbuotojams

„Jau pirmomis dienomis, supratau, kad jokioje kitoje įmonėje nebuvau patyręs tokio požiūrio į žmones ir rūpesčio, kaip jie jaučiasi. Žmonės čia svarbiausi, ne robotai ar pelnas. O kai žmonės jaučiasi gerai, pakyla jų darbingumas. Jaučiu, kad būtent „Teltonikoje“ galiu stipriai patobulėti kaip profesionalas. Kai darbas tampa tavo hobiu, nelieka darbo“, – pasakoja Žygimantas.
Jis kartu su kitais naujais „Teltonikos“ kolegomis nuo darbo pradžios supažindinami su esminėmis organizacijos puoselėjamomis vertybėmis. Visuose įmonių grupės biuruose ugdoma tarpusavio pasitikėjimo, pagarbos ir pagalbos vieni kitiems kultūra, kurią perims ir komanda, dirbsianti Molėtuose.
„Lietuvoje yra žinoma problema, susijusi su atsainiu įmonių požiūriu į darbuotojus, į darbo aplinką. Eidamas į „Teltoniką“ iš nuogirdų žinojau, kaip formuojami kolektyvai, bet tikrai nesitikėjau, kad darbuotojų kultūra, atmosfera įmonėje iškeliami taip aukštai. Kuo ilgiau dirbu, tuo labiau mane stebina. Atrenkami būtent tokie žmonės, kurie sugeba vidinę kultūrą palaikyti“, – apie malonius netikėtumus prisijungus prie „Teltonikos“ pasakoja L. Bareikis.

„Teltonikos“ Plokščių montažo skyriaus vadovas Linas Bareikis

Prisijungę dabar – tobulėja Vilniuje

Naujame „Teltonikos technologijų centre“ Molėtuose įsikurs administraciniai ir gaminių projektavimo biurai, laboratorijos bei gamybinės linijos. Čia bus gaminama aukštosiomis technologijomis paremta tinklo įranga, sprendžianti svarbias problemas įvairiose industrijose, nuo energetikos ir išmaniojo miesto iki transporto ir prekybos sektorių, taip pat projektuojami ir gaminami moderniausi telemedicinos prietaisai ir kiti inovatyvūs produktai.
Kol statybos Molėtuose nėra baigtos, prie technologijų centro prisijungę darbuotojai semiasi žinių ir patirties iš „Teltonikos“ profesionalų Vilniuje, kur šiuo metu dirba petys į petį su „Teltonika EMS“ elektronikos gamyklos specialistais. Jie yra supažindinami su darbo specifika, gamybos procesais ir kitais niuansais. Darbuotojai tikisi į Molėtus išsivežti kuo didesnį patirties ir žinių bagažą.
„Su nekantrumu laukiu atidarymo Molėtuose, o šiuo metu dirbame kartu su specialistais, kurie turi ilgametę patirtį „Teltonikoje“. Semiamės žinių iš jų ir stengiamės pasiimti tai su savimi į Molėtus“, – sako „Teltonikos“ proceso inžinierius Ž. Šlapikas. 
Jo kolega L. Bareikis gailisi tik vieno – kad neįsidarbino įmonėje anksčiau, todėl ragina dvejojančius nedaryti šios klaidos: „Vilniuje daug metų dirbantys žmonės gali perduoti nemažai patirties ir daug dalykų išmokyti, iš jų gaunamos žinios – neįkainojamos. Tie žmonės, kurie šiandien dar laukia, kai Molėtuose atsidarys technologijų centras, daug praranda. Nelaukite, nes šiandien pradėję dirbti, per 3–4 mėnesius galite gauti trigubą dozę informacijos ir žinių, ką paskui galbūt mokysitės metus“.

Molėtuose statomo „Teltonikos“ technologijų centro vizualizacija

Nemokama kelionė į darbą ir namo

Naujus „Teltonikos technologijų centro“ darbuotojus pamainų laiku iš Molėtų į Vilnių ir atgal nemokamai veža autobusas.
„Kelionė yra kompensuojama. Tai yra turbūt vienas iš nedaugelio atvejų Lietuvoje, kai už kelionę į darbą yra kompensuojama. Tik norėk, važiuok ir mokykis“, – sako Linas.
Jo nuomone, iki šiol Molėtuose nebuvo įmonių, kuriose specialistai galėjo tobulėti, tačiau dabar situacija pasikeitė. „Atsirado „Teltonika“, kuri užtikrina man galimybę stabiliai dirbti savo mieste, ir patenkina mano norą eiti į priekį. Mano lūkesčiai tikrai pasiteisino. Jau nuo pirmų dienų matau konkrečias perspektyvas, aiškias galimybes atlyginimui kilti, o tai yra svarbiausia“, – džiaugiasi L. Bareikis.
Jo kolegos Ž. Šlapiko teigimu, „Teltonikos“ kultūra motyvuoja tobulėti ir siekti daugiau, o kilimas karjeros laiptais priklauso nuo paties darbuotojo, o ne nuo vadovų. Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad „Teltonikoje“ visi gali garsiai dalintis savo pastebėjimais, nuomonėmis, mintimis, idėjomis – visos geros idėjos ir sprendimai čia tampa realybe, o tuščių pažadų niekas nedalina. 
Nors dažnas darbą gamyboje įsivaizduoja kaip sunkų ir nuobodų, tačiau „Teltonikos technologijų centro“ darbuotojai šią nuomonę neigia. Žygimanto teigimu, jo darbas tikrai nėra monotoniškas, dinamikos netrūksta, kadangi nuolat atsiranda naujų projektų, iššūkių, kuriuos įdomu spręsti.

Molėtuose statomo „Teltonikos“ technologijų centro vizualizacija

Įmonė kviečia prisijungti jau dabar

„Teltonikos technologijų centre“ jau dabar vyksta aktyvi darbuotojų atranka. Šiuo metu įmonė siūlo rinktis iš daugiau nei 20 įvairių darbo pozicijų. Itin laukiami tokie specialistai kaip elektronikos plokščių remonto bei gamybinės įrangos priežiūros ir remonto specialistai, kokybės kontrolieriai, gamybinės įrangos programuotojai, sandėlio darbuotojai ir kiti. Taip pat ieškomi profesionalai į vadovaujamas pozicijas.
O esami darbuotojai skatina molėtiškius ir aplinkinių kraštų žmones nedvejoti ir drąsiai kandidatuoti į laisvas pozicijas, net jeigu iš pirmo žvilgsnio ir atrodo, kad trūksta reikiamos patirties.
„Gali būti, kad darbo skelbime perskaičius, jog ieškoma robotizuotos linijos operatoriaus, bus neaišku, koks tai darbas. Tai nereiškia, kad turite būti robotinių sistemų specialistas. Tai reiškia, kad didžiąją darbo užduoties dalį padaro robotai, o žmogui tereikia juos prižiūrėti, užtikrinti, ar jie gerai dirba, kokybė atitinka aiškiai pateiktus reikalavimus. Tokiame darbe reikia tiesiog būti akylam. Jokių dėžučių kilnoti nebereikės, nuo vienodo mechaninio darbo nepavargsite, nes robotas tai padarys už jus“, – paaiškina „Teltonikos“ proceso inžinierius Ž. Šlapikas.
Visus „Teltonikos“ darbo pasiūlymus Molėtuose galite rasti čia: https://teltonika-ems.com/lt/karjera

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas