Martynas Samsonas: „Vyras turi užauginti sūnų, pastatyti namą, pasodinti medį ir padaryti ralį“

Rugsėjo 30–spalio 1 d. Utenoje vyks ralis „Sam­sonas Rally Utena 2022“. Vieną iš šio ralio orga­nizatorių, lenktynininkų, UAB „Samsonas Mo­torsport“ generalinį direktorių, automobilių sporto klubo „Samsono motorai“ vadovą uteniškį Martyną Samsoną pakalbino „Utenos diena“.

Garažuose besitrinantys vaikai

Pokalbis su žinomiausiu Ute­nos ralio lenktynininku ne vel­tui pirmiausia pasisuko apie jo a. a. tėvą Vytautą Samsoną. Jis mokėsi visiukuose (Vilniaus in­žinerijos ir statybos institute). Ten su bendraminčiais užsiimi­nėjo automobilių sportu – va­žinėjo estų gamintais formulės automobiliais „Formula Esto­nia“. Deja, tai nebuvo saugūs bolidai – vienas V. Samsono draugas žuvo Minske (Baltaru­sija). M. Samsonas ironizuoda­mas estų formules prilygino vo­nioms su ratais. Tačiau tokia buvo pradžia.

Iš Švenčionėlių (Švenčio­nių r.) kilęs mechanikos inži­nierius V. Samsonas į Uteną su šeima atsikraustė tuomet, kai Martynui buvo penkeri. Dirbo Remonto mechaninėje gamy­kloje (RMG) variklių cecho vir­šininku. Su bendraminčiais tu­rėjo įkūręs automobilių sporto klubą Utenos RMG, dalyvau­davo lenktynėse. Anot lenk­tynininko, RMG garaže tėvas su Valdu Kruopiu sukonstra­vo savo pirmąjį bagį. Beje, V. Kruopis su Jonu Maniu­šiu yra tapę Tarybų Sąjungos čempionais, tad, M. Samsono nuomone, vyrai tikrai buvo ne patys prasčiausi…

Visą straipsnį skaitykite antradienio laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas