Keturis žmones pražudžiusio gaisro tyrime padėtas taškas

Utenos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl šiemet pavasarį Anykščių rajone keturias gyvybes nusinešusio gaisro. Kruopščiai ištyrus įvykio aplinkybes, gavus specialistų išvadas konstatuota, kad trys mažamečiai bei 20-metė mergina žuvo įvykus nelaimingam atsitikimui, todėl priimtas sprendimas ikiteisminį tyrimą nutraukti.

Visuomenę sukrėtusi nelaimė viename Anykščių rajono kaime įvyko šiemet, balandžio 14-os naktį. Prieš pat 2 val. nakties vienas iš namo gyventojų pajuto dūmų kvapą ir ėmė žadinti namiškius. Trys žmonės išsigelbėjo iššokę per langus, tačiau pusės metų mergaitė, jos 5 ir 8 metų broliai bei į svečius atvažiavusi 20-metė ukmergiškė žuvo.

Iškart po nelaimės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas nustatyti žuvusiųjų mirties priežastį. Ikiteisminį tyrimą atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato tyrėjai, o tyrimui vadovavo Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Miečius.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad gaisro židinys buvo pirmajame namo aukšte, koridoriuje. Ten buvo įrengta kietojo kuro krosnis, šalia kurios prieš nelaimę laikytos malkos, stovėjo 10 litrų talpa su benzinu. Gaisrinių tyrimų centro atlikto ekspertinio tyrimo metu įvardintos kelios versijos, dėl ko galėjo kilti gaisras (dėl neatsargaus krosnies kūrenimo, elektros instaliacijos gedimo ar pašalinio atviros ugnies šaltinio poveikio). Nei vienos iš šių versijų ekspertai neatmetė, tačiau ir nepripažino prioritetine.

Pasak prokuroro A. Miečiaus, ikiteisminio tyrimo metu nebuvo surinkta duomenų, kad gaisras galėjo kilti dėl pašalinio atviros ugnies šaltinio poveikio ar galimai padarytos nusikalstamos veikos. Ant mirusiųjų kūnų Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialistai mechaninių sužalojimų nenustatė.

„Kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, ikiteisminis tyrimas nutrauktinas, įvykis vertintinas kaip nelaimingas atsitikimas“, – konstatuojama gruodžio 2 dieną priimtame prokuroro nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Generalinės prokuratūros inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas