Iš misijos Ukrainoje grįžęs medikas: „Mes Lietuvoje neturime problemų“

Balandžio 15 dieną 24 Lietuvos medikai leido­si į bene didžiausią savo gyvenimo nuotykį – išvyko į karo purtomą Ukrainą. Jų tikslas buvo padėti išvar­gintiems vietos medicinos darbuotojams pasirūpin­ti nuo rusų agresijos nukentėjusiais gyventojais. Mūsų šalies medikų misijoje dalyvavo ir jaunas sostinės Šeš­kinės poliklinikos bendrosios praktikos slaugytojas Vytautas Plučas, kuris dalį gyvenimo praleido Utenoje.

Patirtis, kuri išliks amžiams

„Balandžio 15 dieną prasidėjo kelionė į Ukrainą – karo talžomą šalį, kurioje nežinojau, ko gali­ma tikėtis. Noras padėti nuo karo nukentėjusiems žmonėms buvo stipresnis negu pasąmonėje kylančios baimės, mintys.

Atvykęs į šalį pamatai ištuš­tėjusius kelius, kiemus ir mies­tus, sunaikintą infrastruktūrą. Tada pradedi suvokti ir vertin­ti taikos bei laisvės kainą, kurią moka Ukrainos tauta.

Vaizdai, kuriuos regėjau ligo­ninėse, sukrėsdavo iki širdies gelmių. Buvo be galo sunku patikėti, kad, tai kas šiuo metu vyksta Ukrainoje, gali vykti XXI amžiuje, tačiau ukrainie­čių tautos stiprybė, tikėjimas, vienybė yra jėga, kuri skati­na tikėti, kad su mūsų visų pa­galba okupantai bus nugalėti ir Ukraina taps klestinčia šalimi.

Labai noriu padėkoti Ukrainos žmonėms, kurie mus be galo šiltai priėmė, rūpinosi kaip savo šeimos nariais. Taip pat dėkoju visiems važiavusiems kolegoms, su kuriais buvo galima verkti ir juoktis, liūdėti ir džiaugtis. Ačiū Jums! Jūs nuostabūs žmonės! Ir, žinoma, šios kelionės nebūtų buvę, jeigu ne Sveikatos apsaugos ministerija kartu su kitais misijos organizatoriais, kurie visos kelionės metu mumis rūpinosi, padėjo visais rūpimais klausimais, kilus iššūkių. Mūsų misija baigėsi, bet aš tikiu, kad įgyta patirtis išliks amžiams. Slava Ukraini!“ – tai Lietuvos medikų misijos Ukrainoje dalyvio V. Plučo, kuris dėl savo laisvės kovojančioje šalyje praleido ne dvi, kaip buvo planuota, o tris savaites, įrašas socialiniame tinkle.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Vytauto Plučo asm. archyvo nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas