Iš Ignalinos miesto šventės namo vaikai grįžo švarūs, o suaugusieji – sužavėti bei kupini įspūdžių

Praėjusį savaitgalį ne tik visi ignaliniečiai, bet ir svečiai iš kitų miestų bei užsienio šalių sugužėjo į tądien traukos centru tapusį Lietuvos žiemos sporto centrą. Ten, iš pradžių grasinusi lietumi, bet po to apdovanojusi giedru ir šiltu oru, visus sukvietė Ignalinos miesto šventė, nustebinusi ne tik pramogų, atrakcijų ar mugės prekių gausa, bet ir neeiline koncertine programa bei nepakartojamu bei nepamirštamu lazerių šou. Šeštadienį šventė Ignalinos miesto paplūdimyje prasidėjusi Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatu, po pietų persikėlusi į audringiausio veiksmo vietą – Lietuvos žiemos sporto centrą, sekmadienį vėl sugrįžo prie Gavio ežero. Čia vyko tarptautinės Drakonų valčių varžybos ir lankininkų kovos.

Pramogų užteko visiems

Liepos 16-os rytą Ignalinos miesto šventės renginius pradėjo Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas. Ignalinoje varžėsi aštuonios stipriausios šalies komandos iš Vilniaus, Kauno, Kauno rajono, Panevėžio rajono, Prienų, Kupiškio, Ukmergės ir Mažeikių. Po visą dieną trukusių įnirtingų varžybų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionų vardas atiteko Vilniaus komandai, o antrąją ir trečiąją vietas pasidalijo Kauno bei Kupiškio sportininkai.

Šventės pradžioje ignaliniečius ir svečius sveikinęs Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas visiems linkėjo gražių akimirkų ir nepamirštamų įspūdžių Ignalinoje. Meras kvietė nelaukti jubiliejaus ir švęsti kiekvieną vasarą, o miestas savo svečiams ta proga dovanojo daug renginių.

Pagrindinė miesto šventės dalis Lietuvos žiemos sporto centro aikštėje prasidėjo šonaslydžio (driftingo) profesionalų pasirodymu, demonstravusių savo sugebėjimus valdyti besisukančius, šonu slystančius, dūmus leidžiančius automobilius. Vyko ekstremalūs motoakrobatikos ir motokroso pasirodymai.

Vaikai galėjo sudalyvauti Krašto apsaugos savanorių pajėgų 807 kuopos ir karo prievolės Ignalinos poskyrio organizuotose rungtyse, suaugusieji – apžiūrėti ir išbandyti ginklus. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai demonstravo pasieniečių kinologų programą ir tarnybinių šunų išmonę bei sugebėjimus. Ignalinos rajono kultūros centro (toliau – IRKC) padaliniai kvietė įvairioms edukacijoms, Ignalinos rajono turizmo informacijos centras renginio dalyvius ragino pažinti Ignaliną ir atlikti tam tikras užduotis, o pakrantėje buvo galima pasigrožėti į miesto šventę iš visų Ignalinos kampelių suvažiavusiais dviračiais ir seniūnijų, įvairių įstaigų bei organizacijų sukurtomis kompozicijomis.

Šiekščio ežere visi norintys plaukiojo laivu „Palūšė“ ir vandens dviračiais. Vaikams taip pat netrūko pramogų – be jau įprastinių atrakcionų ir batutų mažieji ignaliniečiai ir miesto svečiai galėjo šėlti mero dovanotame putų šou, todėl, kaip vėliau juokavo šventės vakaro dalies vedėjas, vyrų vokalinio ansamblio „Quorum“ narys Šarūnas Navickas, namo grįžo itin švarūs. Linksmai aplinkinius nuteikė ir prie ritmingo šokio prisijungti kvietė „Zumba“ trenerė.

Ignalinai – vokiečių dovana

Šventėje dalyvavo ir Ignalinos rajono savivaldybės partneriai iš Vokietijos Biureno ir Lenkijos Serocko miestų. Vokiečių savivaldybė Ignalinai dovanojo gaisrinį automobilį, kurį atvairavo Biureno gaisrinės pareigūnai-ugniagesiai. Meras J. Rasikas pasveikino užsienio savivaldybių atstovus ir padėkojo už dovaną, pasitarnausiančią ignaliniečių saugumui užtikrinti.

Vokietijos Biureno savivaldybei skirta padėka už ilgametį bendradarbiavimą, paramą ir dovaną rajono ugniagesiams. Padėka perduota Biureno maltiečių vadovui Frankui Jansensui, o automobilio rakteliai įteikti Ignalinos rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkui Mirekui Politai. Automobilis atiteks Linkmenų ugniagesių komandai. Vėliau Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Juozas Kirka šventės dalyvius pakvietė stebėti ugniagesių parodomąją programą, kurioje pristatytos gelbėjimo priemonės, reagavimo ir ugnies gesinimo galimybės.

Vakaro programa nepaliko abejingų

Renginio organizatorius IRKC parengė šventės svečiams įspūdingą miesto gimtadienio meninę ir koncertinę programą. Ji pradėta Ignalinos atlikėjų ir meno kolektyvų pasirodymu. Savo miestą sveikino Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų konkurse „Dainų dainelė“ šiemet puikiai pasirodžiusi Airūnė Marija Katyšovė, vaikų vokaliniai kolektyvai „Labas“, „Pumpurėliai“, „Kvintetas“, „Mes“ ir renginį vedusi Liveta Kavaliauskaitė (vadovė Vida Ksenzovienė). Liaudies šokiu žavėjo IRKC kolektyvai „Gaja“, „Lūgnė“ (vadovė Elena Skripkauskienė), pramoginiais ritmais – „Mamba“, „Viva-Mamba moterys“ (vadovė Neringa Kirkilienė). Šiuolaikinį šokį pristatė IRKC merginų grupė „Reflex“ (vadovė Edita Račinskienė), saksofonus pūtė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytojų Algimanto Rastenio ir Tomo Kochankos duetas. Ignaliniečių programą užbaigė IRKC vokalinio ansamblio „Atgaiva“ atliktas Ignalinai skirtas kūrinys, prie kurio prisijungė visi šventėje dalyvavę Ignalinos atlikėjai.

Vakarinę šventės programą tęsė be instrumento pritarimo dainuojantis, ir kaip patys juokavo, ekologiškiausias bei ekonomiškiausias vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“ bei atsinaujinusi grupė „Studija“, jaunimo numylėtiniai „Sisters On Wire“ bei „Beissoul & Einius“. Tuoj po koncertinės programos vidurnakčio dangų, ežero paviršių ir didįjį kalną nušvietė grandiozinis rekordinio kiekio lazerių šou. Spalvingai sušvito ir iš šventės vietos puikiai matomas Vilkakalnio apžvalgos bokštas – tai jaunimo asociacijos „Pauzė“ dovana Ignalinai.

Ištvermingiausieji dar ilgai linksminosi diskotekoje su DJ Martynu.

Tikros drakonų varžytuvės

Antroji Ignalinos miesto šventės diena daugybę žiūrovų sukvietė į Ignalinos miesto paplūdimį prie Gavio ežero, kur pirmą kartą šurmuliavo Drakonų valčių varžybos. Dėl stipriausiųjų ir greičiausiųjų vardo varžėsi net 18 komandų po 20 žmonių valtyje: „Skrydis“ iš Vilniaus, kelios komandos iš Daugpilio (Latvija), Visagino, taip pat Ignalinos krašto atstovai – Lietuvos kariuomenės, pasienio, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos komandos, komandos „Dūkštiečiai“, „Savivalda“, „Didžiasalio rytas“, Vidiškių „Žaibas“, Ignalinos „Sporto centras“ „Kū tu kū tu“, „Pasienio rykliai“.

Viename iš pirmųjų plaukimų nustebino Dūkšto komanda, kurios irkluojama valtis įveikė Lietuvos kariuomenės komandą. Labai stiprūs pasirodė šią sporto šaką gerai išmanantys visaginiečiai ir svečiai iš Daugpilio.

Varžybų čempionais tapo „Pasienio rykliai“, antroje vietoje nedaug nuo jų atsilikę „Dinaburgo piratai“ iš Daugpilio, treti – jungtinė Visagino ir Pabradės komanda „Intersurgical“. Ignalinos „Sporto centras“ buvo ketvirti, „Dūkštiečiai“ – penkti, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos komanda „Savivalda“ užėmė šeštą vietą.

„Dūkštiečiai“ puikiai pasirodė ir trečią vietą laimėjo vyrų grupėje, pirmą ir antrą vietas čia pasidalijo latviai ir visaginiečiai. Moterų grupėje nugalėtojomis tapo Visagino, Dinaburgo ir vilniečių komandos. Visaginiečiai pirmieji buvo profesionalų (mix) grupėje.

Varžybų dalyvius renginio pradžioje sveikino Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lina Gladkauskienė. Apdovanojimus, medalius nugalėtojams įteikė bei už gražų reginį ir puikias nuotaikas dėkojo Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė.

Parengė Jurgita ULKIENĖ ir Lina KOVALEVSKIENĖ

Jurgitos Ulkienės, IRKC ir Linos Kovalevskienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas