IN MEMORIAM Klemui

Klemensas KUPRIŪNAS

1951–2022 m.

Savaitgalį mirė puikiai uteniškiams pažįstamas dailininkas, ekslibrisininkas, grafikas, žurnalistas Klemensas Kupriūnas. Praėjusiais metais jis atšventė 70-ies metų jubiliejų. Bičiuliai velionį vadindavo tiesiog Klemu.

2011 metais jam už kūrybinę veiklą, už autentišką, profesionalią, turinčią išliekamąją vertę novatorišką kūrybą, garsinančią Utenos vardą šalyje ir užsienyje, buvo skirta Utenos rajono meno ir kultūros premija. K. Kupriūnas yra sukūręs per 3 tūkst. ekslibrisų, kurie pasklido po Lietuvą ir įvairias užsienio šalis. Ne vienas darbas buvo įvertintas tarptautiniuose konkursuose Lietuvoje, Lenkijoje, Turkijoje, Kazachstane, Amerikoje.

Jis pats organizuodavo tarptautinius mažosios grafikos plenerus ir konkursus, personalines parodas eksponavo sostinėje, gimtojoje Linkuvoje (Pakruojo r.) ir kituose miestuose. Praėjusiais metais K. Kupriūno iniciatyva buvo surengta ne viena paroda Utenoje, vyko jo organizuotas uteniškių dailininkų pleneras.

Atsisveikinimas su velioniu vyks gegužės 25-ą, trečiadienį, Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje (Vytauto a. 1, Utena) 9–12 val. Šv . Mišios aukojamos 12 val. Urna išnešama po šv. Mišių, laidotuvės vyks Utenos miesto naujosiose kapinėse. Artimieji prašo atvykusiųjų pagerbti velionio atminimą gėlės žiedu.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas