Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ įteiktas uteniškei

Kovo 30 dieną Panevėžio miesto dailės galerijoje vyko iškilminga Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremonija. Šiais metais Seimo įsteigti medaliai įteikti šešiolikai laureatų, tarp jų – uteniškė Utenos meno mokyklos mokytoja, VšĮ Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio direktorė, turinti daugybę įvairių titulų, Zita Lukošiūnienė. Ji įvertinta už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje.

„Sveikinu Jus tradicinėje Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ teikimo ceremonijoje. Šiandien susirinkome pagerbti žmonių, kurių darbai, jų vertybėmis grįsta tarnystė Lietuvai įkvepia mus ir tampa pavyzdžiu. Tegul šie apdovanojimai tampa Jūsų darbų įvertinimu ir visų mūsų pagarbos ženklu. Dėkoju už Jūsų indėlį kuriant Gabrielės Petkevičaitės-Bitės idealais grįstą Lietuvą“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, buvo apdovanota Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Krikščiūnienė, už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, – istorikė, publicistė, poetė Joana Viga Čiplytė.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, taip pat buvo pagerbti Anykščių jaunimo klubas, Anzhelika Ibrahimova, Virginijus Strolia.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą apdovanojimai įteikti Virgilijui Juozui Čepaičiui, Artūrui Grigucevičiui, Jolitai Kuncaitienei, Arnui Zmitrai.

Apdovanojimai už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje įteikti Arvydui Ašmonui, Zita Lukošiūnienei, Leonardai Daujutei-Šarakauskienei, Juozui Žitkauskui.

Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes apdovanoti Vytautas Mykolas Almanis, Danutė Mukienė, Jurgis Usinavičius.

Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus.

Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.

Apdovanojimas medaliu įsteigtas pagerbiant iškilią Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybę ir skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Panevėžio miesto savivaldybės ir laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas