Dusetose nuaidėjo tradicija tapusi miesto šventė

Praėjusį savaitgalį Dusetose (Zarasų r.) vyko miesto šventė: Nepriklausomybės aikštėje nuo pat ryto šurmuliavo tautodailininkų mugė, vyko duonos kepimo ir medžio dirbinių drožimo edukacijos, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos stadione – sportinės varžybos, o Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos Dusetų skyriuje įvairūs edukaciniai meno užsiėmimai.

Gerokai po pietų Kultūros centro Dusetų dailės galerijoje buvo atidaryta Dusetų krašto menininkų kūrybos paroda „Galerijai dvidešimt septyneri“. Į parodos atidarymą susirinko per 20 meno kūrėjų, kuriuos po vieną pristatęs šios galerijos vienas iš įkūrėjų ir dabartinis jos vadovas Alvydas Stauskas sakė, jog galerija išgyveno visus negandos laikotarpius ir yra viena ryškiausių provincijos meno mekų. Pasak jo, šiandieną galerija turi didelį būrį savo kolegų, į kurių gretas, anot A. Stausko, buvo mielai priimta ir jau pakankamai Lietuvoje garsi keramikė Rima Leipuvienė, šiuo metu savo darbus eksponuojanti Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose, Utenos rajone.

Žymus šalies grafikas, knygų iliustratorius, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Arvydas Každailis džiaugėsi tokia galerijos veikla ir pastebėjo, jog čia ugdosi nemažai šalies menininkų, sakė, jog to mums ir reikia, nes Dusetų galerija yra puikus stimulas tobulėti ir augti mene.

Be A. Každailio į parodos atidarymą susirinko ir daugiau įžymybių, tarp kurių buvo tapytoja Nomeda Saukienė, gamtos fotografas Kęstutis Čepėnas, Dusetų galerijoje dirbanti jau tarptautinio pripažinimo sulaukusi fotografijos meno įžymybė Normantė Ribokaitė, vienas ryškiausių Dusetų menininkų Romualdas Pučekas, dailininkai – uteniškė Laima Kriukelienė, į Dusetas persikėlusi gyventi ir dirbti Lilijana Žutautienė, Eugenijus Raugas, ne vieną dešimtmetį Dusetose kuriantis Algirdas Gaižauskas, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Violeta ir jos vyras Virgilijus Gasparaitis bei daugelis kitų.

O prieš tai Sartų ežero pakrantėje vyko įvairios pramogos šeimai, tradicinis virvės traukimo turnyras, pažintinė fechtavimo edukacija ir kitos pramogos.

Didžiausią žiūrovų būrį sutraukė jau ne pirmus metus Dusetose vykstantis žmonų nešimo čempionatas, kur varžėsi poros iš įvairių šalies kampelių. Beje, Sartų ežero bangomis buvo galimybė paplaukioti ir Kriaunų plaustais.

Dusetose buvo visko: nuo nominacijų teikimo iki šventinių koncertų, kur atvykusieji ir miestelio svečiai galėjo rinktis kiekvienas pagal savo norus.

Kitą dieną Dusetose tikintieji dalyvavo Šv. Apaštalų Petro ir Povilo atlaiduose. Šv. Mišias aukojo vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Prieš šv. Mišias vyko Anykščių Šv. Mato bažnyčios choro „Salve Cantus“ ir solistų šventinis koncertas.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas