„Biovela-Utenos mėsa“ keičia kryptį ir kviečia susipažinti

Daugiau nei dvidešimt metų „Biovela-Utenos mėsa“ auga kartu su miestu ir yra neatsiejama bendruomenės dalis. Siekdama uteniškiams pademonstruoti nuolat bendrovės diegiamas naujoves, žmogiškųjų išteklių komanda sugalvojo netradiciniu būdu pakviesti juos tapti įmonės dalimi. Darbo pokalbiai vyko tiesiog besišnekučiuojant miesto šventėje bei įvertinant kandidatų tinkamumą rodeo buliaus rungties metu – nugalėtojai buvo ne tik pakviesti prisijungti prie komandos, bet ir apdovanoti krepšinio marškinėliais bei kamuoliais su Lietuvos vyrų rinktinės parašais. O visi, sustoję pasikalbėti, galėjo pasivaišinti įmonės produkcija.

Netradicinis talentų pritraukimo būdas

Kaip pastebi „Biovela Group“ žmogiškųjų išteklių valdymo komanda, situacija darbo rinkoje jau kurį laiką išlieka gana įtempta – darbuotojų pritraukimas yra tapęs iššūkiu. Tai lemia įvairios priežastys – dalis kandidatų patys darbo aktyviai neieško, kiti, atėję į darbo pokalbį, jaučia itin didelę įtampą, kuri sutrukdo kokybiškai pasikalbėti su potencialiu darbdaviu. Būtent todėl bendrovė, kurioje dirba daugiau nei 1 400 darbuotojų, atkreipė dėmesį į tendenciją, kai didesnio susidomėjimo darbo vieta sulaukiama naudojant netradicinius metodus. Tai paskatino išbandyti naują darbo pokalbių būdą – patiems ateiti pas būsimus komandos narius ir pasikalbėti su jais neformaliai. Kadangi iki šiol miesto šventėse bendrovė dalyvaudavo tik su produkcijos reklama, ši iniciatyva ne tik susidomėjusiems, bet ir „Biovela-Utenos mėsa“ komandai buvo nauja patirtis.

„Jeigu anksčiau darbdaviai diktuodavo sąlygas ir rinkdavosi iš kelių kandidatų, šiandien vis daugiau darbuotojų patys renkasi įmones, kurios yra matomos ir geba prisitaikyti prie dinamiškos aplinkos, yra patrauklios ne tik siūlomu darbo užmokesčiu, bet ir kitais aspektais, tokiais kaip mikroklimatas, komanda, formuojamos vertybės bei stabilumas. Darbdaviai, kurie atsižvelgia ir prisitaiko prie bet kokių pokyčių, laimi, todėl nuolat keičiamės ir tobulėjame, kad atlieptume šiuos poreikius“, – sakė Ignė Vinciūnaitė, žmogiškųjų išteklių atrankų valdymo partnerė.

Uteniškiai maloniai nustebino

Uteniškiams „Biovela-Utenos mėsa“ įmonės vardas yra gerai žinomas, todėl šventės metu kalbinti miestelėnai bendravo pozityviai ir buvo smalsūs. Per penkias valandas įvyko pusšimtis pokalbių su potencialiais kandidatais, o 14 iš jų jau ateina į bendrovę įvertinti aptartų privalumų.

„Uteniškiai yra labai šilti ir malonūs žmonės, noriai klausėsi, ką siūlo įmonė, patys domėjosi karjeros galimybėmis, augančiu darbo užmokesčiu – papasakojome jiems, kad vidutinis darbo užmokestis įmonėje siekia 1 192 Eur „į rankas“. Beveik trečdalis pašnekovų domėjosi specialistų pozicijomis – džiugu, kad ne visi savo srities profesionalai išsikelia į didmiesčius ir sėkmingai vysto savo karjerą gimtajame mieste“, – teigė I. Vinciūnaitė.

Klausimas – dalyvauti miesto šventėse ar ne – bendrovei nekyla. Ir ateityje „Biovela-Utenos mėsa“ ketina prisidėti prie bendruomenės įvairiomis akcijomis, netradiciniais būdais kviesti gyventojus prisijungti prie augančios komandos.

„Viskas priklauso nuo įmonės požiūrio ir vertybių. Mes esame orientuoti į žmogų, kuris mėgaujasi tuo, ką daro, todėl ir šventėje norėjome parodyti, kad esame paprasti, puoselėjantys tarpusavio ryšius ir bendruomeniškumą. Tikrai neketiname sustoti – sužadinome savo apetitą, todėl būsime dar arčiau Utenos miesto gyventojų – skirsime daugiau dėmesio, bendrausime, kviesime prisijungti ir tapti mūsų komandos dalimi“, – sakė Ieva Ragauskaitė, Žmogiškųjų išteklių departamento direktorė.

Svarbu ne tik pritraukti, bet ir išlaikyti

„Mums svarbus ne tik talentų pritraukimas, bet ir jų motyvacija, gera savijauta bei išlaikymas, todėl atliekame reguliarias vidines apklausas, siekdami pasitikrinti vidinį mikroklimatą. Jos atskleidė, kad net 74 proc. įmonės darbuotojų yra patenkinti savo turimais vadovais, 64 proc. – įgalinimu ir 60 proc. – komunikacija. Taip pat galime pasidžiaugti darbuotoju lojalumu – net 33 proc. darbuotojų dirba 5 ir daugiau metų. Ne paslaptis, kad išryškėjo ir sritys, kuriose dar galime patobulėti, tad ketiname drąsiai eiti pirmyn ir imtis pokyčių, kurie užtikrins, kad darbuotojai dar geriau jaustųsi bendrovėje“, – sakė I. Ragauskaitė.

Įmonė šiuo metu taip pat kuria motyvacinę sistemą, aktyviai skatina vidinę karjerą bei profesinio augimo galimybes, kad tiek nauji, tiek esami darbuotojai galėtų dar labiau mėgautis savo veikla.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas