Aukštakalnio mikrorajone įrengiama nauja automobilių stovėjimo aikštelė

Statistiškai kasmet Utenos mieste padaugėja kone 1 tūkst. automobilių. Ir visi jie turi tilpti nuosavų ar daugiabučių namų kiemuose. Šią statistiką pateikė Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Vitalijus Šeršniovas, kuris automobilių statymo problemą Utenoje iškėlė jau prieš kelerius metus. Šiais metais darbai pajudėjo: Aukštakalnio mikrorajone netrukus atsiras nauja automobiliams statyti skirta aikštelė.

Tikimasi, kad uteniškiai naudotis nauja aikštele galės maždaug po dviejų mėnesių

V. Šeršniovas kalbėjo, kad minėtas mikrorajonas jau seniai kenčia nuo automobilių, ypač rytais, kai į ugdymo įstaigas savo atžalas vežantys tėvai visaip stengiasi laviruoti tarp transporto priemonių srautų. Klausimas, kur palikti savo automobilį, kyla daugeliui gyventojų: daugiabučių namų kiemai perpildyti, palei gatves irgi sunku rasti laisvų vietų. „Prieš penkerius metus kilo noras kažką daryti. Buvo minčių sustatyti kelio ženklus, draudžiančius palei Taikos gatvę statyti automobilius. Tačiau uždrausti yra pats lengviausias būdas. Taip pat kilo ir kita mintis: įrengti naują automobilių stovėjimo aikštelę“, – apie savo užmojį kalbėjo V. Šeršniovas. Jis užsiminė, kad buvo rimtai svarstoma ir galimybė transporto priemonių stovėjimo aikštelę įrengti virš požeminių garažų, tačiau veikiausiai būtų kilę įvairių nesutarimų ir ne visi garažų savininkai būtų pritarę šiai idėjai.

Šiuo metu intensyviai vyksta darbai, kuriuos atlieka Molėtų UAB „Melingos“ keliai. Numatyta įrengti 42 automobilių stovėjimo vietas, iš kurių dvi bus skirtos neįgaliesiems.

Pasak V. Šeršniovo, nors numatytas darbų atlikimo terminas – 12 mėnesių, bus stengiamasi darbus baigti kuo greičiau – maždaug per du mėnesius. Taip pat bus nutiestas ir siauras šaligatvis link pėsčiųjų ir dviračių tako, atnaujinti gatvės žibintai.

V. Šeršniovas tikisi, kad daliai gyventojų pavyks išspręsti automobilių statymo problemą. Tačiau, anot jo, atsižvelgiant į tai, kad kasmet Utenoje padaugėja kone 1 tūkst. transporto priemonių, visiškai išspręsti šią nebe pirmus metus miestelėnus kamuojančią problemą būtų iš- ties sudėtinga, o gal ir visai ne- įmanoma. „Jei Utenoje reikėtų padaryti tiek aikštelių, koks šiandien yra jų poreikis, mieste veikiausiai visiškai nebeliktų žaliųjų zonų“, – akcentavo pašnekovas.

Šios aikštelės įrengimo kaina sieks maždaug 120–125 tūkst. eurų, kuriuos skyrė Utenos rajono savivaldybė.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas