Vaizdo stebėjimo kameros – nauda ir gyventojams, ir policijai

Gruodžio mėnesį Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato svetainėje buvo paskelbta apklausa, kurios metu buvo siekiama išsiaiškinti, ką gyventojai mano apie vaizdo kamerų įrengimą viešose vietose.

Apklausos rezultatai parodė, kad daugiau nei pusė atsakiusiųjų (50,8 proc.) yra įsitikinę, kad vaizdo kamerų įrengimas viešosiose vietose yra būtinas, nes padeda žmonėms jaustis saugiau, o 30,8 proc. respondentų mano, kad nors jos ir yra efektyvios, tačiau jų įrengta gerokai per mažai, kad gyventojai galėtų jaustis saugiai. 9,2 proc. tiki, kad saugumas nepriklauso nuo vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo, o 6,2 proc. respondentų nuomone, jos apskritai nėra reikalingos, nes pažeidžia asmens teisę į privatumą. 2,1 proc. atsakiusiųjų neturi nuomonės šiuo klausimu.
Kameromis perduodamas vaizdo stebėjimas Utenos miesto viešosiose vietose – viena iš prevencinių priemonių, prisidedančių prie efektyvios ir greitos policijos pareigūnų veiklos. Kameromis užfiksuota įrodomoji medžiaga naudinga policijos pareigūnams tiriant jau padarytus teisės pažeidimus, nusikaltimus.
Dažniausiai Utenos miesto vaizdo kameromis yra fiksuojami Kelių eismo taisyklių pažeidimai, kurių per 2015 m. užfiksuoti 1 057. Nustatyti ir 348 viešosios tvarkos pažeidimai, 274 alkoholio vartojimo viešosiose vietose atvejai, 13 eismo įvykių, 9 muštynių atvejai. Iš viso 2015 m. miesto vaizdo kameromis buvo užfiksuoti 1 758 pažeidimai.
Per miesto vaizdo stebėjimo kameras pastebėjus daromus teisės pažeidimus, žmonių susibūrimo vietas ir galimus kilti konfliktus, informacija nedelsiant perduodama budėtojui, kuris valdo patruliuojančių pareigūnų pajėgas. Budėtojas paskirsto pajėgas taip, kad būtų galima užkirsti kelią galimam konfliktui, galimam ar daromam teisės pažeidimui bei laiku suteikti pagalbą nukentėjusiesiems.
Be to, vaizdo kameromis stebint pagrindines gatves, skverus ir kitas žmonių nuolat lankomas vietas, policijos patruliai gali didesnį dėmesį skirti šių vietų prieigoms, todėl pastebima, kad nusikalstamumo lygis mažėja ne tik vaizdo kamerų tiesiogiai stebimose vietose, bet ir šių vietų prieigose. Šitaip siekiama didinti saugumą ir užtikrinti viešąją tvarką.
Nustačius Kelių eismo taisyklių pažeidimą į vietą ne visada siunčiami patruliai. Pavyzdžiui, automobilio pastatymas neįgaliesiems įrengtoje vietoje ar automobilio stovėjimas draudžiamoje vietoje gali būti fiksuojamas, o vėliau filmuota medžiaga padeda išaiškinti pažeidėją ir jam surašomas administracinio teisės pažeidimo protokolas.
Neabejojama, kad vaizdo kameros padeda policijos pareigūnams geriau užtikrinti gyventojų ir miesto svečių saugumą.

Utenos AVPK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas