Utenos TS-LKD rinkimų sąraše – uteniškiams žinomi žmonės

Į klausimus atsako Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Utenoje sąrašo lyderis, buvęs Utenos rajono savivaldybės meras, dvi kadencijas uteniškių rinktas Seimo narys, kandidatas į Utenos rajono savivaldybės merus Edmundas Pupinis.

Kaip sekėsi formuoti kandidatų į rajono savivaldybės tarybą sąrašą? Kiek kandidatų bus pasiūlyta?

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai Utenoje kandidatus į savivaldybės tarybą siūlys rinktis iš maksimaliai galimo 50-ies asmenų sąrašo. Sąrašą stengėmės formuoti taip, kad apimtume kuo daugiau savivaldai svarbių sričių, įvairias interesų ir amžiaus grupes. Rinkėjai mūsų sąraše ras daug gerai Utenos bendruomenei žinomų žmonių, vadovavusių savivaldybei, dirbusių valstybės tarnyboje, vadovavusių ir vadovaujančių mokymo, gydymo įstaigoms, dirbusių ir dirbančių verslo įmonėse, sėkmingai ūkininkaujančių ir turinčių patirties visuomeninėje veikloje.

Gal galėtumėte konkrečiau įvardyti kandidatus, kurie turi vadovavimo valstybinėms institucijoms ar įstaigoms patirties?

Vadovavę savivaldybei ir dirbę merais, be manęs, yra dar du asmenys, tai Rimantas Dijokas ir Romualdas Mikulėnas. Utenos apskrities administracijai yra vadovavęs Rimantas Dijokas, šiuo metu dirbantis statybos įmonėje rinkodaros direktoriumi, ir Egidijus Puodžiukas, šiuo metu dirbantis Utenos teritorinės darbo biržos direktoriumi. Džiaugiamės, kad į savivaldybės tarybą vėl kandidatuoja ilgametė Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Gražina Kuliešienė. Ji jau turi darbo savivaldybės taryboje patirties.
Labai svarbu, manau, ir ne tik mūsų sąrašui, bet ir Utenos švietimo sistemai, kad į tarybą sutiko kandidatuoti gerai Utenoje žinomas žmogus, buvęs Aukštakalnio vidurinės mokyklos ir Adolfo Šapokos gimnazijos ilgametis direktorius Minius Žiulys. Jo nuomonė visada buvo svarbi spendžiant ne tik Utenos, bet ir visos Lietuvos švietimo sistemos raidos klausimus. Jis daug metų buvo Lietuvos gimnazijų asociacijos tarybos nariu. Zenonas Alekna, Giedrius Indrašius, Vidas Ruzgus, Skirmantas Trapnauskas taip pat turi vadovavimo mokykloms patirties. Zenonas Alekna ir šiuo metu vadovauja Utenos regioniniam profesinio mokymo centrui. Ilgametis Užpalių gimnazijos direktorius Giedrius Indrašius, Skirmantas Trapnauskas ir šiuo metu darbuojasi švietimo sistemoje, o Vidas Ruzgus pastaruoju metu savo veiklą susiejo su Europos Sąjungos paramos administravimo reikalais. Jis kelerius metus ėjo atsakingas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros projektų kontrolės departamento Utenos ir Panevėžio skyriaus vedėjo pareigas. Šiuo metu Vidas Ruzgus darbuojasi Nacionalinės mokėjimo agentūros Utenos paramos administravimo skyriuje. Be jau įvardytų kandidatų, dirbusių švietimo sistemoje, negalėčiau nepaminėti ir kitų, gerai Utenoje žinomų žmonių, savo gyvenimą susiejusių su švietimo ir kultūros reikalais: tai Dauniškio gimnazijos tikybos mokytojas Julius Morkūnas, Vyturių progimnazijos muzikos mokytojas Linvydas Žlabickas, vaikų ugdymo srityje ir šiuo metu besidarbuojanti Nijolė Aglinskaitė, Ona Sprindienė, kuri yra įsteigusi vaikų globos šeimyną.
Sąraše turime ir kultūros srities atstovų, tai ilgametis Utenos kultūros centro meno vadovas Arūnas Paškevičius, tautinių ansamblių vadovė Loreta Liaugaudė, savo gyvenimą paskyręs kultūros paveldo apsaugai Romualdas Mikulėnas.

Utenai kaip niekada svarbu suaktyvinti veiklą verslo plėtros ir investicinės aplinkos gerinimo srityse. Ar sąrašo dalyviai ir šioje srityje turi pakankamai kompetencijų?

Savo veiklos programoje, taip pat ir formuodami sąrašą tam skyrėme ypatingą dėmesį. Į savo sąrašą esame pakvietę nemažai verslo srityje ir verslą aptarnaujančiose institucijose besidarbuojančių asmenų. Be jau minėtų Rimanto Dijoko, šiuo metu dirbančio techniniu direktoriumi, ir Utenos teritorinės darbo biržos direktoriaus Egidijaus Puodžiuko, turime ir daugiau šią sritį išmanančių kandidatų: tai buvęs AB ,,Utenos trikotažas” generalinis direktorius, šiuo metu UAB „AmicaLT” vykdantysis direktorius Nerijus Vilūnas, taip pat gerai žinomas uteniškis Povilas Stumbrys, vadovaujantis ir vadovavęs bent kelioms verslo įmonėms, UAB ,,Liutgaras” rinkodaros direktorius Gintaras Jakutis bei Egidijus Šarkauskas, daugelį metų draudimo verslo srityje einantis įvairias vadovaujamas pareigas. Taip pat negalėčiau nepaminėti ir įvairiose verslo įmonėse vadybininkais, padalinių ir projektų vadovais besidarbuojančių Raimundo Kelevišiaus, Genės Indriūnienės, Tomo Čiškausko, Margaritos Černiauskienės, Audriaus Baršausko. Jų kompetencija ir patirtis yra labai naudinga. Labai džiaugiamės, kad mūsų sąraše rinkimuose dalyvaus ilgametis UAB ,Utenos autobusų parko direktorius Albertas Semėnas. Jo patirtis svarbi ir kaip Utenos savivaldybės įmonių sistemoje dirbusio vadovo.
Gal tiesiogiai ūkininkų ir negalėtume priskirti prie verslininkų, nes, ko gero, ne veltui žmonės sako, kad ūkininkavimas – tai tam tikras gyvenimo būdas, sietinas su žmogaus pašaukimu. Šioje srityje besidarbuojančių mūsų sąrašo atstovų patirtis mums taip pat labai svarbi. Tai ir Leliūnų krašte ūkininkaujantis Arūnas Kudrevičius, Saldutiškyje ūkininkaujantis, Saldutiškio dvaro savininkas Gediminas Svitojus, jis kartu ir VšĮ „Baltijos genofondas” direktorius. Taip pat džiaugiamės, kad mūsų sąraše ir bitininkas, Utenos bitininkų draugijos pirmininkas Kazys Maskoliūnas.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kaip vieną iš prioritetų nuolatos akcentuodavo bendruomenių svarbą, buvo pirmieji saugios kaimynystės idėjų propaguotojai Lietuvoje. Kas atstovaus bendruomenių, visuomeninių judėjimų idėjų puoselėjimui jūsų sąraše?

Bendruomeniškumas ir stipri kaimynystė išlieka ir, be abejonės, išliks mūsų veiklos prioritetu. Turime ir šioje srityje stiprių bendruomeniškumo ir visuomeninės veikos idėjoms atstovaujančių lyderių: Leliūnų seniūnijos bendruomenės pirmininkas Kęstutis Udras, Sudeikių bendruomenės pirmininkė Valė Leipuvienė, Norvaišių seniūnaitijos seniūnaitis, Lietuvos karališkosios bajorų sąjungos narys Steponas Drazdauskas, aktyvus Šiaudinių bendruomenės narys, buvęs Vyžuonų seniūnas Vytautas Vanagas. Mūsų sąraše gausu ir visuomenininkų, tai Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Utenos skyriaus pirmininkas Vitas Kelevišius, tai ir „Lions” klubo nariai, gydytojas Vidmantas Tamošiūnas ir „Užpalėnų krivulės” vadovas Giedrius Indrašius, tai ir Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos narys Arūnas Kudrevičius bei Lietuvos darbo federacijos vienas iš lyderių, federacijos pirmininko pavaduotojas, Lietuvos darbo federacijos Utenos sk. pirmininkas Vilhelmas Čekuolis ir dar daugelis kitų, įvairioje visuomeninėje veikloje dalyvaujančių mūsų sąrašo kandidatų.

Dėkoju už pokalbį.
Kalbėjosi Liepa LINGYTĖ

1 nuotrauka: Nuotraukoje: Edmundas Pupinis (centre) su TS-LKD sąrašo kandidatais (iš kairės) Kęstutis Udras, Gediminas Svitojus, Egidijus Puodžiukas, Giedrius Indračius, Gražina Kuliešienė, Raimundas Kelevišius, Edmundas Pupinis, Nerijus Vilūnas, Kristina Motiejūnienė, Minius Žiulys, Rimantas Dijokas

2 nuotrauka: Edmundas Pupinis (centre) su TS-LKD sąrašo kandidatais, jaunimo atstovais (iš kairės) Tomu Čiškausku, Audriumi Baršausku, Elinga Staskoniene, Dovile Vyšniauskiene, Tadu Mačiuliu, Kristina Motiejūniene, Laura Kozmeniene, Laura Vilūnaite ir Gediminu Svitojumi

Politinė reklama yra apmokėta iš TS-LKD Utenos apygardoje Nr. 54 kandidatų sąrašo sąskaitos. Užsakymo Nr. 016

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas