Utenos rajono socialinių paslaugų centre – atvirų durų diena

Rugsėjo 25-ą, artėjančios Lietuvos socialinio darbuotojo dienos proga, Utenos rajono socialinių paslaugų centras, kurio darbuotojai teikia visokeriopą pagalbą neįgaliesiems, socialinės rizikos šeimoms ir lanko savimi negebančius pasirūpinti žmones namuose, pakvietė į atvirų durų dieną. Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su socialinio darbuotojo veiklos ypatumais ir kasdieniame darbe patiriamais sunkumais bei sužinoti, kokios didžiausios problemos šiuo metu neduoda ramybės visam centro kolektyvui.

Centro, kuriame šiandien dirba 36 darbuotojai direktorė Danguolė Mačionytė dėkojo socialiniams partneriams, rajono valdžios, Seimo, policijos atstovams ir kitiems svečiams už išreikštą susidomėjimą socialinių darbuotojų veikla. D. Mačionytė apgailestavo, kad dažniausiai socialinių darbuotojų darbo rezultatus apibūdina skaičiai, kalbantys apie paslaugų gavėjams suteiktas paslaugas, o ne sėkmės istorijas.

Direktorė akcentavo, kad vienam darbuotojui tenkantis krūvis yra vidutiniškai devynių asmenų lankymas per savaitę. „Deja, bet pagrindinis lankomosios priežiūros darbuotojo, teikiančio maisto atnešimo, mokesčių sumokėjimo, pagalbos buityje, lydėjimo pas gydytoją ir kitas paslaugas darbo įrankis yra jo rankos ir kojos”, – kalbėjo centro vadovė ir pridūrė, kad socialinis darbuotojas privalo būti stiprus ir fiziškai, ir dvasiškai.

Seimo narei Mildai Petrauskienei pasiteiravus, kokios didžiausios problemos šiuo metu neduoda ramybės centro darbuotojams, direktorė D. Mačionytė buvo atvira. „Žinoma, labiausiai mums reikalinga finansinė parama. Įsivaizduokite, socialinės darbuotojos savo asmeninėmis lėšomis turi pirkti kurą, kad galėtų nuosavu automobiliu nuvykti pas kaime gyvenančius žmones, kuriems reikalinga pagalba”, – aiškino direktorė. D. Mačionytė taip pat išreiškė susirūpinimą darbuotojų sauga ir prastomis darbo sąlygomis, kurias ženkliai pagerintų naujos patalpos.

Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė sakė, kad rajono valdžia rimtai svarsto naujų centro patalpų paieškos klausimą ir žadėjo, kad dirbti prastomis sąlygomis darbuotojams reikės jau nebeilgai. Seimo narė M. Petrauskienė savo ruožtu užsiminė, kad Seime rimtai svarstoma galimybė artimiausiu metu didinti socialinių darbuotojų atlyginimus.

Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Diana Deveikienė linkėjo visiems socialiniams darbuotojams pavargus po sunkių darbų atrasti laiko sau ir savo artimiesiems. D. Deveikienė centro direktorei D. Mačionytei įteikę simbolinę gėlę, sakydama, kad didžiulio atsidavimo reikalaujantį darbą dirbantys žmonės retai gauna gėlių, nors tikrai yra jų verti.

Laikraščio „Utenos diena” inf., D. Kazokaitės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas