Utenos rajono savivaldybės apdovanojimų kraitis didėja

Ketvirtadienį apdovanotos šalies savivaldybės, kuriose moterų ir vyrų lygybė geriausiai skatinama šešiose skirtingose srityse. Lietuvos moterų lobistinė organizacija, siekdama paraginti Lietuvos savivaldybes skirti daugiau dėmesio moterų ir vyrų lygybei ir įtraukti moterų ir vyrų lygių galimybių priemones į savivaldybių strateginius ir veiklos planus, surengė konkursą. Tarp laimingųjų pateko ir Utenos rajono savivaldybė, kuriai garbingas apdovanojimas skirtas už Moterų ir vyrų lygybės priemones užimtumo ir verslo srityje.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, sveikindama nugalėtojus, pastebėjo, kad moterų ir vyrų lygybė – tai būtina sąlyga siekiant mažinti skurdą, turėti išsilavinusią, sveiką bei klestinčią visuomenę. „Tyrimais įrodyta, kad aukšti moterų ir vyrų lygybės rodikliai tiesiogiai koreliuoja su greitesniu šalies ekonominiu ir socialiniu augimu. Neabejotina, kad savivaldybės yra svarbus partneris skatinant lygias galimybes ir padedant siekti Moterų ir vyrų lygių galimybių programos tikslų, telkiant nevyriausybinių organizacijų, bendruomenės, vietos valdžios institucijų bendradarbiavimą,” – sakė ministrė A. Pabedinskienė.
Įvertinus savivaldybių užpildytas anketas pagal nustatytus kriterijus, apdovanotos šios savivaldybės:
· už Moterų ir vyrų lygybės priemones švietimo srityje – Pasvalio rajono savivaldybė;
· už Moterų ir vyrų lygybės priemones socialinėje, sveikatos ir sporto srityse – Alytaus rajono savivaldybė;
· už Moterų ir vyrų lygybės priemones užimtumo ir verslo srityje – Utenos rajono savivaldybė;
· už Moterų ir vyrų lygybės priemones gerinant savivaldos infrastruktūrą – Druskininkų savivaldybė;
· už savivaldybės politikų, administracijos darbuotojų bei darbdavių gebėjimų stiprinimą moterų ir vyrų lygybės srityje – Tauragės rajono savivaldybė;
· savivaldybei, į strateginius veiklos/plėtros planus įtraukusiai daugiausia moterų ir vyrų lygybės priemonių – Jonavos rajono savivaldybė.
Lietuvos moterų lobistinė organizacija atrinko šias savivaldybes, atsižvelgdamos į savivaldybių užpildytas anketas. Tai jau antrieji savivaldybių apdovanojimai už darbą stiprinant moterų ir vyrų lygybę. Jie buvo įteikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos tarybos posėdyje.

Laikraščio „Utenos diena” ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas