Utenos ir Panevėžio gyventojams bus grąžinta per 11 milijonų eurų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informavo, kad įsibėgėjus pajamų deklaravimui Panevėžio ir Utenos apskrityse deklaracijas pateikė per 86 tūkst. gyventojų, iš kurių beveik 60 tūkst. gyventojų deklaravo 11,5 mln. eurų grąžintiną sumą. Pirmąsias permokas VMI į gyventojų sąskaitas pradės pervesti jau nuo gegužės 20 dienos.

„Šimet deklaravimas žymiai sklandesnis ir spartesnis nei pernai. Dalis gyventojų naujojo vedlio pagalba deklaracijas teikia savarankiškai, kitiems gyventojams sudaryta galimybė pagalbą gauti paskambinus telefonu į VMI Mokesčių informacijos centrą arba tiesiogiai į apskričių mokesčių inspekcijas. Šiuo metu Panevėžio AVMI specialistai kasdien suteikia po tūkstantį telefono konsultacijų. Nepaisant to, kad deklaravimas šiemet startavo kiek vėliau nei įprastai, pajamų mokesčio permokas gyventojams VMI grąžins kaip ir kasmet – iki liepos 31 d.“, – teigė AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė, pažymėdama, kad permokos pervedamos kasdien ir pirmiausia grąžinamos tiems gyventojams, kurie deklaracijas pateikia laiku, be klaidų, o VMI permokų grąžinimo sąrašus sudaro atsitiktine tvarka.

Pernai Panevėžio ir Utenos apskrityse 84,6 tūkst. gyventojų VMI grąžino beveik 12 mln. eurų, o 47,3 tūkst. gyventojų deklaravo 11,9 mln. eurų mokėtino GPM.
Panevėžio AVMI primena, kad šiemet, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata gali tie gyventojai, kurie apsidraudę kaupiamuoju gyvybės draudimu, mokėjo pensijų įmokas į III pakopos pensijų fondus, palūkanas už būsto kreditą (paimtą iki 2009 m.) arba mokėjo už studijas. Nauja tai, kad nuo šių metų dalį pajamų mokesčio galima susigrąžinti už būsto, automobilio remonto bei auklių paslaugas, taip pat už dalyvavimą II pakopos pensijų kaupime, kai gyventojas pasirinko iš karto mokėti 3 proc. įmoką nuo pajamų.

Panevėžio AVMI inf.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Aktualijos

Featured

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas

Krašto žinios