Tropiniai karščiai pasiekė šalį: specialistai negaili patarimų

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba perspėja, kad paskutinėmis gegužės dienomis aukščiausia oro temperatūra daugelyje šalies rajonų sieks 30–32 laipsnių šilumos. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gyventojams primena, kad karštuoju metų laiku fizinius darbus derėtų atlikti ryte ar vakare. Karštomis ir tvankiomis dienomis patariama nesportuoti. Pavojingiausias laikas – nuo 11 iki 17 valandos.

Be to, reikėtų riboti buvimo trukmę karštoje aplinkoje, vengti saulėkaitos, tiesioginių saulės spindulių poveikio, ypač pavojinga užmigti saulės atokaitoje. Kuo daugiau laiko reikėtų praleisti vėsesnėse patalpose. Patariama, jei yra galimybė, išvykti iš didmiesčio, ypač vyresnio amžiaus žmonėms ir mamoms su kūdikiais bei žmonėms, sergantiems įvairiais širdies sutrikimais ir hipertenzija.

„Kad neperkaistumėte, reikia dėvėti natūralaus pluošto, laisvus, lengvai ir gerai praleidžiančius prakaitą drabužius, vengti drabužių iš sintetinių audinių, patartina rengtis šviesiais drabužiais, kad jie atspindėtų saulės spindulius. Rekomenduojama avėti odinę avalynę ir pridengti galvą apdangalu ar dėvėti kepurę. Valgykite lengvai virškinamą maistą, gerkite daug vandens ir venkite riebaus maisto. Nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112″, – patarimus žarsto specialistai.

Sinoptikai praneša, kad ramūs ir sausi orai išliks ir pirmadienio naktį. Lietus Lietuvoje nepasirodys. Dvelks silpnas, nepastovios krypties vėjas. Naktį oras suskubs vėsti.

Auštant liks 5-10 laipsnių šilumos. Dieną debesų padaugės ir kai kuriuose pietiniuose rajonuose ir nedidelė trumpo lietaus tikimybė. Vidutinio stiprumo vėjas pūs iš šiaurės rytų. Temperatūra po truputį pakils iki 20–25 laipsnių šilumos.

Laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas