Tai aktualu pildantiems pajamų ir turto deklaracijas

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemoje pateikus preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, į Panevėžio teritorinę ligonių kasą (TLK) kreipiasi nemažai gyventojų, kuriems kyla neaiškumų pildant pajamų ir turto deklaracijas.

Kai kurie gyventojai piktinasi, kad visus metus dirbo, bet deklaracijoje pažymėta, kad jie neapdrausti sveikatos draudimu valstybės lėšomis. Ligonių kasoje gyventojai prašo paaiškinti, kodėl taip yra. Panevėžio TLK sulaukia ir kitų su deklaravimu susijusių klausimų
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymu, apdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis, laikomi: asmenys, gaunantys Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją; teritorinėse darbo biržose užsiregistravę bedarbiai; nedirbantys darbingo amžiaus asmenys, turintys įstatymų nustatytą būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai gauti; asmenys iki 18 metų; valstybės remiami asmenys, gaunantys socialinę pašalpą; asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais; Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose besimokantys moksleiviai; nuolatinių studijų studentai; vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų, auginantis du ir daugiau vaikų iki pilnametystės ir kt.
Asmenys, kurie dirba ir moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, jas darbdaviui išskaitant iš atlyginimo ir pervedant „Sodrai”, yra apdrausti PSD, bet ne valstybės lėšomis.
Nemažai į Panevėžio TLK besikreipiančių gyventojų teiraujasi, kodėl jie, gyvendami užsienyje ir Lietuvoje negavę sveikatos priežiūros paslaugų, nors nedeklaravę išvykimo iš Lietuvos, vis tiek privalo grąžinti PSD įmokų skolą.
Visais 2015 metų įmokų dydžio ir skolų klausimais gyventojai turėtų kreiptis ne į teritorinę ligonių kasą, o į VMI (daugiau informacijos tel. 1882), nes neatitikimus deklaracijose taiso VMI. Ligonių kasa teikia Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registro informaciją VMI, todėl jokių papildomų pažymų iš ligonių kasos teikti VMI nereikia.
Į teritorinę ligonių kasą turėtų kreiptis tik tie asmenys, kurie norėtų patvirtinti savo draustumą valstybės lėšomis. Tai yra: vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų, vienas iš tėvų, auginantis du ir daugiau vaikų iki pilnametystės, studijuoti į kitas ES šalis išvykę studentai, nedirbančios moterys jų nėštumo laikotarpiu 70 dienų iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo ir kiti asmenys, kurie turi teisę būti apdrausti valstybės lėšomis.

Panevėžio TLK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas