Streikuojantys mokytojai pėsčiomis iškeliavo į Vilnių

Prasidėjo mokytojų žygis per Lietuvą. Iš daugelio šalies savivaldybių būriai pedagogų praėjusią savaitę patraukė iki LR Vyriausybės Vilniuje. Nuo penktadienio iš Zarasų su 10 mokytojų žygiuojantis Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas sekmadienio pavakarę pasiekė Uteną. Čia už savo geresnes darbo sąlygas kovojančius žygeivius pasitiko Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Eimantas Puodžiukas ir maždaug pusšimtis uteniškių, o pirmadienio rytą gausus uteniškių pedagogų būrys kartu su A. Navicku Utenos rajono savivaldybės salėje susitiko su valdžios atstovais.

Susėdę prie bendro stalo mūsų rajono ugdymo įstaigose įsikūrusių profesinių sąjungų atstovai prisipažino nebegalintys daugiau gyventi maitinami pažadais. „Niekas nedaroma daugybę metų. Viskas, gana! Jei šalyje stoja ugdymo procesas mokyklose, vadinasi, priėjome liepto galą. Reikia valdžios sprendimų čia ir dabar!“, – tvirtos nuomonės laikėsi susirinkę mokytojai, kurie kartu su politikais bandė aptarti šiuo metu itin skausmingai susiklosčiusią situaciją. Diskusijos buvo ypač karštos: mokytojai išsakė savo poziciją – sudėtingas darbo sąlygas, prastai apmokamą darbą ir reikalavo valdžios greitų bei skubių sprendimų.

Po susitikimo su Utenos rajono savivaldybės meru Marijumi Kaukėnu, LR Seimo nariu Edmundu Pupiniu, kitais administracijos atstovais, nuo Utenio aikštės zarasiškiai ir uteniškiai pedagogai su A. Navicku priešaky išsirikiavo kelionei į Molėtus, iš kur grupė žygeivių ir pasieks LR Vyriausybę. Tiesa, ne visi mokytojai ryžosi tokiai ilgai ir alinančiai kelionei. Kiti savo protestą įprasmino palydėdami kolegas arba nužingsniuodami 15 tūkst. žingsnių aplink Uteną.

Laikraščio „Utenos diena“ inf. Linos Narčienės ir E. Puodžiuko asmeninio archyvo nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas