Sausio 13-osios išvakarės: languose sužibo atminties žvakelės

Prisijungdamos prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ sausio 12-os ryte apie 1 500 šalies ugdymo įstaigų, valstybės institucijų ir organizacijų įžiebė vienybės ir atminties žvakutes Laisvės gynėjams atminti. Jau vienuoliktus metus visą Lietuvą suvienijančią akciją globoja šalies Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, prabėgus beveik trisdešimčiai metų Sausio 13-oji pulsuoja tuo pačiu ryžtu ir drąsa, žvelgia tomis pačiomis laisvės akimis ir turi tą patį tikslą – išsaugoti Lietuvos nepriklausomybę. Mūsų užduotis – išlaikyti ir perduoti šią atmintį ateities kartoms.

Utenoje taip pat sužibo tūkstančiai atminties ir vienybės žvakučių: jos žibėjo įstaigų, įmonių, organizacijų languose.

Sausio 13-ąją Lietuvoje 27 kartą minimos tragiškų įvykių metinės ir Laisvės gynėjų diena. Šeštadienį uteniškiai taip pat raginami nepamiršti šios svarbios šaliai datos, prisijungti prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ bei dešimčiai minučių išjungti šviesą ir languose uždegti atminimo žvakeles. Šv. Mišios už žuvusius Lietuvos laisvės gynėjus bus aukojamos Utenos Kristaus Žengimo į dangų ir Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčiose, o 15 val. Kultūros centre vyks dailininko, fotomenininko Rimanto Dichanavičiaus knygos „Laisvės paženklinti“ III tomo pristatymas, kuriame dalyvaus ir šio leidinio autorius.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas