Rajono tarybos nariai kreipėsi į partnerius Baltarusijoje

Šį ketvirtadienį po mėnesio pertraukos susirinkę Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai svarstė 41 klausimą. Posėdyje nedalyvavo Žydrūnas Urbonas. Pasak posėdžiui pirmininkaujančio rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, jis šiuo metu su „Juventus“ komanda dalyvauja varžybose Vengrijoje.

Prieš svarstant Tarybos posėdžio klausimus, opozicijos lyderis Rimantas Dijokas pranešė, kad jų frakcijos nariai, palaikydami Baltarusijos įvykius, apsirengė drabužiais su baltos ir raudonos spalvų akcentais ir išdalino visiems kolegoms Lietuvos ir Baltarusijos simbolines vėliavas.

A. Katinas pranešė, kad pastarosiomis dienomis savivaldybė iš Užsienio reikalų ministerijos gavo paraginimą ir prašymą šalies savivaldybėms, bendradarbiaujančioms su Baltarusijos savivaldybėmis, išreikšti poziciją dabartinių įvykių fone. Šį kreipimąsi į bičiulius Glubokoje rajone pristatė mero patarėjas Vidmantas Valinčius. Pasak jo, per 20 metų bendradarbiaujant su partneriais su kitų šalių savivaldybėmis tokio rašto jam dar neteko rašyti. „Mūsų partneris – Glubokoje rajonas Baltarusijoje. Utenos rajono savivaldybė, daugelį metų bendradarbiaudama kartu su šiuo rajonu Baltarusijoje, yra padariusi nemažai darbų tiek socialinėje, tiek kultūrinėje srityse. Dirbame su tam tikromis tarptautinėmis programomis ir projektais. Mes siūlome išeitį šioje sudėtingoje situacijoje – tai dialogas su visuomene, o jei reikės pagalbos – mes galime padėti. Manome, kad įveiksite šiuos sunkumus ir dar ilgai bendradarbiausime ateityje“, – tokį kreipimąsi Glubokoje rajono vykdomojo komiteto pirmininkui ir deputatų tarybai perskaitė V. Valinčius. Utenos rajono politikai jam pritarė.

Pradėjus svarstyti darbotvarkėje numatytus klausimus, pirmasis buvo pristatytas klausimas „Dėl Utenos rajono bendrojo ugdymo mokykloms mokinių skaičiaus kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičiaus kiekviename sraute, mokinių, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programą, skaičiaus ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus 2020–2021 mokslo metams nustatymo“. Jį pristatė Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas. Sprendimas buvo priimtas vienbalsiai.

R. Kraulišas pristatė dar vieną klausimą „Dėl Utenos rajono savivaldybės vaikų stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, kuris patvirtintas taip pat vienbalsiai. Taip pat nutiko ir su trečiu darbotvarkės klausimu „Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2011 m. vasario 24 d. sprendimo Nr. TS-57 „Dėl Utenos rajono teritorijoje gyvenančių vaikų apskaitos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios.“

Toliau Tarybos nariai svarstė biudžeto pakeitimo ir kitus svarbius klausimus.

Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas