Prie mokytojų streiko jungiasi ir Utenos ugdymo įstaigos

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), penktadienį rengianti įspėjamąjį mokytojų streiką, suskaičiavo, kad protestuos apie 5 tūkst. mokytojų 228 ugdymo įstaigose. Streike ketina dalyvauti ir mokyklų, ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai. Per šį streiką penktadienį pedagogai neves pamokų dvi valandas, nuo 8 iki 10 val. Kai kurių Utenos rajono ugdymo įstaigų mokytojai taip pat dalyvaus įspėjamajame streike.

Kaip sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, įspėjamasis streikas šalyje tikrai vyks.

„Įspėjamasis streikas įspėja apie ketinimų rimtumą ir norą derėtis. Jis parodo ir tai, kad ministerija teiks pirminius siūlymus ir šiek tiek reaguoja. Dėl darbo užmokesčio neketino derėtis, o dabar matome, kad derybos šiek tiek vyksta, kad ir vangiai“, – sakė Andrius Navickas.

Jei pavyks sutarti dėl reikalavimų – pasiekti kompromisą, tikrasis streikas, planuojamas nuo rugsėjo 29-os, nevyktų. „Turėtų būti susitarta bent dėl dviejų reikalavimų – kaip pasiekiame 130 proc. VDU, skaičiuojant teisingai, ir turi būti ilgalaikis planas, kaip ateityje, ne nuo šiandien, mažiname mokinių skaičių klasėje. Akivaizdu, kad dėl šių reikalavimų ministerija užsispyrusi laikosi savo pozicijos ir neketina atsitraukti. Tad tikrasis streikas neišvengiamas. Klausimas tik, ar mokytojai išdrįs“, – kalbėjo A. Navickas.

LŠDPS vadovas nepuoselėja vilčių, kad pavyks susitarti. Pasak jo, per susitikimus ministras „labiau imituoja tarimąsi, užuot ieškojęs išeičių“.

Pasak A. Navicko, reali tikrojo streiko trukmė būtų apie mėnesį. Kiek jame dalyvautų pedagogų, kol kas nežinia.

Įspėjamajame streike žada dalyvauti Utenos Aukštakalnio pradinė mokykla, Dauniškio gimnazija, Krašuonos ir Vyturių progimnazijos bei lopšeliai-darželiai „Saulutė”, „Gandrelis“, „Šaltinėlis“.

LŠDPS ir laikraščio „Utenos diena“ inf. Linos Narčienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas