Pratybos „Žaibo kirtis“ vyks ir Utenoje

Aiškėja, kur bus vykdomos pagrindinės šių metų nacionalinės pratybos. Jose dalyvaus ir Lietuvos policijos pajėgos.

„Šiais metais hibridinio karo gudrybių treniruosimės Klaipėdos regione. Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių ir greitojo reagavimo pajėgos, kartu su Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiais vienetais bus treniruojamos reaguoti į taikos metu vykstančius incidentus savo pobūdžiu neprilygstančius agresijos aktams”, – pratybų „Žaibo kirtis 2016″ pagrindinės planavimo konferencijos metu pabrėžė šių pratybų tiesioginės atsakomybės karininkas mjr. Arnas Mikaila.

„Žaibo kirtis” pratybos, tai jau antrus metus vykstančios pratybos, kurių tikslas – treniruoti nacionalines greitojo reagavimo pajėgas, vykdyti bendras operacijas su VRM pavaldžiais vienetais, taip pat gerinti sąveiką su valstybės civilinėmis institucijomis. Tai didžiausios metų nacionalinės pratybos, kuriose dalyvauja Lietuvos kariuomenės padaliniai, policija, viešojo saugumo tarnyba, ARAS pareigūnai, valstybės sienos apsaugos tarnyba, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba, savivaldybių atstovai, ligoninių personalas, Lietuvos šaulių sąjunga.

„Identifikavome savivaldybes, kuriose šiais metais organizuosime dalinės mobilizacijos vykdymą. Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Utenoje bus įsteigti šaukimo punktai, į kuriuos nustatytu laiku turės atvykti gavę šaukimo nurodymus parengtojo rezervo kariai”, – apie pratybų mobilizacinės dalies sumanymą kalbėjo Jungtinio štabo mobilizacijos skyriaus viršininkas mjr. Dainius Kazlauskas.

Sausio 11-12 dienomis vykusioje pagrindinėje planavimo konferencijoje dalyvavo pagrindiniai visų pratybų dalyvių atstovai, tam, kad suplanuotų pagrindinius pratybų akcentus, reikiamas priemones, scenarijaus elementus ir norimas treniruoti sritis. „Planavimo ciklas, vadovaujantis NATO dokumentacija, vienoms pratyboms trunka apie vienerius metus, tačiau šioms pratyboms turėjome kiek mažiau – apie pusę reikiamo laiko, taigi visi deda daug pastangų, kad nieko nepraleisti ir suspėti laiku”, – apie planavimo procesą kalbėjo mjr. A. Mikaila.

„Žaibo kirtis 2016″ vyks šių metų kovo mėnesį įvairiose Lietuvos vietose, pareigūnai, kariai, šauliai ir kiti pratybų dalyviai veiks apgyvendintose vietovėse, kai kur gali būti apribotas gyventojų eismas.

Parengta pagal LK Jungtinio Štabo informaciją

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas