Pardavusieji medieną ar nenukirstą mišką mokestį turi sumokėti iki liepos vidurio

Iki liepos 15 dienos visi miško valdytojai turi deklaruoti ir sumokėti privalomuosius 5 proc. atskaitymus į valstybės biudžetą iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomuose miškuose, taip pat už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką. Tai aktualu gyventojams, kurie pardavė medieną ar nenukirstą mišką ir pajamų gavo šių metų pirmajame pusmetyje. Juridiniai asmenys šį mokestį moka kas mėnesį, iki kito mėnesio 15 dienos.

Panevėžio AVMI pažymi, kad miško valdytojai gyventojai, kurie nevykdo individualios veiklos ir nėra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai, gautas pajamas už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką* turi pripažinti tada, kai pajamas faktiškai gauna.
„Pavyzdžiui, gyventojas 2017 m. kovo mėn. gavo 1 200 Eur pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jo valdomame miške, balandžio mėnesį gavo 1400 Eur pajamų už jo valdomą nenukirstą mišką (iš viso 2 600 Eur). Vadinasi, gyventojas iki liepos 15 d. privalo pateikti teisingai užpildytą deklaraciją FR0463 (02 versija) ir iki tos pačios datos sumokėti 5 proc. (130 Eur) privalomųjų atskaitymų. Deklaraciją patogiausia pateikti per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą,” – teigė Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Darius Kučinskas, akcentuodamas, kad minėta tvarka galioja ir gyventojams, kurie vykdo individualią veiklą, bet jai nepriskyrė naudojamo ilgalaikio turto.
Jeigu gyventojai vykdo individualią veiklą ir yra PVM mokėtojai arba savo individualiai veiklai priskiria ir/arba joje naudoja ilgalaikį turtą, tai gautas pajamas pripažįsta tada, kai žaliavinė mediena arba nenukirstas miškas yra parduoti, t. y. sąskaitos išrašymo dieną.
D. Kučinskas priminė, kad miško valdytojai juridiniai asmenys nuo gautų pajamų už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo apskaičiuoti bei sumokėti 5 proc. privalomuosius atskaitymus kas mėnesį iki kito mėnesio 15 d. Pajamos pripažįstamos pagal kaupimo apskaitos principą, t. y. sąskaitos išrašymo dieną.
Valstybinio miško valdytojai (juridiniai asmenys) iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomame miške ir už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką į valstybės biudžetą turi mokėti 5 proc. ir dar papildomai 10 proc. (viso 15 proc.) privalomųjų atskaitymų sumą.
Pernai (už 2016 metus) keturi Panevėžio apskrities valstybinio miško valdytojai deklaravo 14,4 mln. Eur pardavimo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ar nenukirstą mišką iš jų sudarė 2,2 mln. Eur mokėtina mokesčio suma. Utenos apskrityje taip pat keturi valstybinio miško valdytojai deklaravo 8,8 mln. Eur pardavimo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ar nenukirstą mišką iš jų sudarė 1,3 mln. Eur mokėtina mokesčio suma.
Privalomieji atskaitymai nuo žaliavinės medienos ir nenukirsto miško pardavimo pajamų mokami į VMI prie FM biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą įmokos kodu 1001.
Privalomųjų atskaitymų iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, mokėti nereikia, jeigu pajamos gaunamos pardavus gaminius, pagamintus iš žaliavinės medienos (medžių stiebų): skaldytas malkas, lentas, skiedras biokurui ir kt. Miško valdytojo pajamos, gautos už parduotą žemės sklypą, kuriame yra miškas, taip pat nėra privalomųjų atskaitymų objektas.
Panevėžio apskrityje už 2016 metus 374 gyventojai deklaravo 3,2 mln. Eur pardavimo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ar nenukirstą mišką iš jų sudarė 160 tūkst. Eur mokėtina mokesčio suma. Atitinkamai už 2016 metus 34 juridiniai asmenys deklaravo 2,7 mln. Eur pardavimo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ar nenukirstą mišką iš jų sudarė 137 tūkst. Eur mokėtina mokesčio suma.
Utenos apskrityje už 2016 metus 335 gyventojai deklaravo 2,3 mln. Eur pardavimo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ar nenukirstą mišką iš jų sudarė 115 tūkst. Eur mokėtina mokesčio suma. Atitinkamai už 2016 metus 37 juridiniai asmenys deklaravo 2 mln. Eur pardavimo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ar nenukirstą mišką iš jų sudarė 104 tūkst. Eur mokėtina mokesčio suma.
Panevėžio AVMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Išlikus neaiškumams pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Perka mišką

Panevėžio AVMI inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas