Panevėžio TLK lankėsi ministras

Balandžio 27 dieną Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (Panevėžio TLK) lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorė Jūratė Sabalienė. Ministras pažymėjo, kad jo vizitų teritorinėse ligonių kasose (TLK) tikslas – geriau susipažinti su TLK veikla ir darbuotojais, iš jų lūpų išgirsti, kaip sekasi dirbti, su kokiomis problemomis susiduriama, kokios yra aktualijos.

Pasak ministro, tarp valdžios atstovų kylant diskusijų bangai dėl tolesnės TLK veiklos, norisi iš arti pamatyti šias įstaigas, pasikalbėti su darbuotojais ir surinkti daugiau žinių, kad vėliau lengviau būtų dalyvauti diskusijose dėl siūlomų TLK veiklos pokyčių.

Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas svečiams pristatė išsamią informaciją apie 2003–2017 m. Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojų skaičiaus pokytį, nedarbo lygį, kurie glaudžiai susiję su sveikatos priežiūra ir jos apmokėjimu, gydymo įstaigų finansavimu. Direktorius pabrėžė: nors gyventojų per šį laikotarpį labai sumažėjo, Panevėžio TLK biudžetas, skirtas paslaugoms apmokėti, išaugo tris kartus, lėšos, skirtos vienam prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos prirašytam gyventojui, taip pat padidėjo trigubai. Per minėtą laikotarpį 5 kartus išaugo lėšos slaugos paslaugoms, 7 kartus – specializuotoms ambulatorinėms konsultacijoms.

J. Narbutas detaliau pristatė Panevėžio TLK apmokamų paslaugų struktūrą, gydymo įstaigas palietusius jų restruktūrizacijos rezultatus, išsakė problemas dėl stacionarinių ir kt. paslaugų, gydymo įstaigų pateikiamos nevienodos statistinės informacijos skirtingoms institucijoms, supažindino su Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto dalimi, išleidžiama vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, Panevėžio TLK veiklos zonos medikų atlyginimais ir kaip realiai vyksta jų kėlimo procesas.

Susitikime su sveikatos apsaugos ministru ir VLK vadove dalyvavo visų Panevėžio TLK skyrių vedėjai. Jie trumpai apibūdino kiekvieno skyriaus funkcijas ir darbo rezultatus. Svečiams parodytas filmas apie Panevėžio TLK 20 metų veiklą, įteiktas įstaigos metraštis.

Baigiantis susitikimui, vyko diskusija dėl ligonių kasų atliekamų kontrolės procedūrų ir gydymo įstaigoms priskaičiuojamos žalos PSDF biudžetui atlyginimo, kalbėta apie elektroninės sistemos, galinčios automatiniu būdu padėti medikams išvengti dokumentacijos pildymo klaidų, sukūrimo reikalingumą, Europos sveikatos draudimo kortelės siuntimo paštu galimybes ir kt.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas