Pandemijos žala ne tik verslams, bet ir fiziniams asmenims: sprendimo būdai

Jau daugiau nei metus visas pasaulis gyvena visai kitokiu ritmu – pandemijos ritmu. O tai reiškia, kad pandemijos sukelti pokyčiai palietė kiekvieną iš mūsų. Vienų gyvenimas galbūt pasikeitė mažiau, kitų daugiau, tačiau tik nedidelė dalis juridinių bei fizinių asmenų šiandien gali pasakyti, kad gyvena geriau nei iki šios krizės. Didžioji dalis arba džiaugiasi tuo, jog pavyko išlaikyti iki prieškrizinį lygį arba patyrė tam tikrų nuostolių. Kai kuriais atvejais nuostoliai buvo palyginti nedideli arba bent jau tokie, kad juridiniai bei fiziniai asmenys nebuvo priversti ieškoti specialių sprendimų. Tačiau taip pat netrūksta ir tokių juridinių bei fizinių asmenų, kuriems ši pandemija kirto ypač skaudžiai. Taigi, šiuo ypatingu laikotarpiu gerokai padaugėjo žmonių, kuriems reikalingi sprendimo būdai. Ar tokie apskritai egzistuoja? Tikrai taip – vienas iš jų yra fizinių asmenų bankrotas. Tad kviečiame sužinoti daugiau apie sprendimo būdą.

Fizinio asmens bankroto bylos paskirtis – sudaryti sąlygas sąžiningų fizinių asmenų (ūkininkų, individualia veikla besiverčiančių asmenų ir t.t.), mokumo atkūrimui bei užtikrinti kreditorių reikalavimų tenkinimą. Taip pat svarbu pabrėžti, kad šį procesą teisme gali inicijuoti tiks pats fizinis asmuo.
Fizinio asmens kreditoriai – labai dažnai minima sąvoka, kuomet kalbama apie fizinių asmenų įsiskolinimą. Fizinių asmenų kreditoriais gali tapti:
• valstybinė mokesčio inspekcija, valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, jos skyriai ir pan. – mokesčių nemokėjimo atveju;
• fizinio asmens darbuotojai – darbo užmokesčio nemokėjimo ir dėl darbo kilusios žalos negrąžinimo atveju;
• įvairios valstybinės institucijos – iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų negrąžinimo atveju;
• kiti asmenys, kuriems fizinis asmuo yra skolingas.
Teisingai parengtas pareiškimas bankroto bylos iškėlimui turi būti pateiktas apylinkės teismui. Pareiškime turi būti pateikta tiksli bei aiški informacija apie nemokumo priežastis, fizinio asmens kontaktiniai duomenys; informacija apie pasirinktą fizinio asmens bankroto bylos administratorių; duomenys apie gaunamas pajamas, įkeistą turtą (jei tokio turite); kreditorių sąrašas ir jų kontaktiniai duomenys; skolininkų sąrašas ir jų kontaktiniai duomenys; informacija apie anksčiau teismuos jums iškeltas ir t.t.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas