Nuo vadybininkės iki trijų salonų vadovės: „Tele2“ darbuotojos sėkmės istorija

Tuomet, kai Valda Bivainė įsidarbino Utenoje esančiame „Tele2“ salone, ji nesitikėjo, kad vos po metų taps net trijų skirtinguose miestuose dirbančių komandų vadove. Jos teigimu, tokiems pokyčiams pati turbūt nebūtų pasiryžusi – išdrįsti karjeros šuoliui ją paskatino tuometinės vadovės.

Svarbiausia – tiesiog pabandyti

Savo karjerą bendrovėje „Tele2″ V. Bivainė pradėjo mažiau nei prieš trejus metus. Dirbti pardavimų vadybininke jai patiko: kiekviena diena buvo vis kitokia, kupina naujų pažinčių, dinamikos ir iššūkių.
„Šis darbas man patiko ir sekėsi, bet pasiūlymo tapti net ne vieno, o iš karto trijų salonų vadove nesitikėjau. Iš pradžių jo priimti neketinau, tuomet atrodė, kad tokios pareigos man dar per anksti, neturiu reikalingos patirties”, – pasakojo V. Bivainė.
Pašnekovė atsimena, kad sulaukė padrąsinimo sudalyvauti atrankoje tiek iš savo salono vadovės, tiek iš regiono vadovės.
„Jos mane drąsino, sakė, kad patirtis ateina su laiku, dabar svarbiausia pačiai patikėti savo jėgomis. Palaikymas buvo nuoširdus, tad tapo geriausia motyvacija. Dabar džiaugiuosi, kad nerimą nuvijau šalin – šiandien dirbu darbą, kuris man patinka”, – sakė dabar jau „Tele2″ Kupiškio, Anykščių ir Rokiškio salonų vadovė.

Ar būti vadovu išmokstama?

Anot V. Bivainės, įvairios teorijos apie įgimtas vadovų savybes ir ypatingus charakterio bruožus dabar jai atrodo šiek tiek pagražintos – pačiai kardinaliai keistis ar kitaip elgtis, tapus vadove, nereikėjo.
„Galbūt tai susiję ir su plokščia mūsų įmonės struktūra: darbiniuose santykiuose nesijaučia hierarchinių skirtumų, kiekvienas vadovas yra labiau pagalbininkas ir patarėjas. Pokytis toks, kad anksčiau rūpinausi klientais pati, o dabar padedu tai daryti komandos nariams”, – sakė vadovė.
Be to, pašnekovė akcentavo, kad įgūdžių, reikalingų būtent lyderiams, visada galima išmokti – „Tele2″ vadovai juos lavina specialioje akademijoje.
„Įvairūs mokymai yra nuolat rengiami visiems darbuotojams, bet turime ir atskirus, skirtus tik vadovams. Jų metu mokomės, kaip, pavyzdžiui, tas pačias situacijas, kurias spręsdavau, kai buvau pardavimų vadybininke, suprasti plačiau, visų įmonės procesų kontekste. Taip pat mokomės, kaip suvienyti komandas, pastebėti kiekvieno jos nario išskirtinumus”, – pasakojo V. Bivainė.

Vienijančios vertybės

Pasak V. Bivainės, nors dabar jos vadovaujami salonai yra skirtinguose miestuose, didelių iššūkių suburiant komandas nebuvo – visi „Tele2″ darbuotojai nepaisant to, kokioje pozicijoje ar salone dirbtų, žino ir laikosi vienodų įmonės vertybių.
„Jos labai palengvina visų mūsų darbą – jei kokia situacija pasitaiko pirmą kartą, kiekvienas galime patys nuspręsti, ką daryti. Tereikia sau užduoti klausimą, ar pasirinktas veiksmas neprieštaraus įmonės vertybėms, ar bus orientuotas į klientą. Tokiu būdu mes visi dirbame nepriklausomai priimdami sprendimus, tačiau visuomet ta pačia kryptimi”, – pasakojo V. Bivainė.
Anot pašnekovės, dabartinėje pozicijoje ji jaučiasi gerai dar ir todėl, kad pati dirbo pardavimų vadybininke.
„Kadangi pati tiesiogiai dirbau su klientais, manau, man lengviau perprasti ir padėti išspręsti daugelį situacijų, su kuriomis kasdien susiduria mano komandos. Paprastai sakant, išmanau procesus ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Turbūt todėl „Tele2″ nuolat stengiasi į naujas vadovų pozicijas paskirti jau turimus darbuotojus, o ne ieškoti žmonių iš šalies”, – sakė V. Bivainė.

Skandinaviškos tradicijos

V. Bivainė pasakojo, kad iki karjeros pradžios „Tele2″ ji dirbo skandinaviškoje įmonėje, todėl telekomunikacijų bendrovėje vyraujanti darbo kultūra ir darbdavio požiūris į darbuotus jai jau buvo pažįstamas.
„Matyt, mane žavi skandinaviškos tradicijos. Ypač – galimybė derinti profesinį ir asmeninį gyvenimus, nuolat tobulėti ir užsidirbti motyvuojantį atlyginimą. Pavyzdžiui, mūsų pardavimų vadybininkų atlygis priklauso nuo rezultatų, o užmokesčio lubų nėra – taigi kiekvieno pastangos atsispindi atlyginimo dydyje”, – sakė V. Bivainė.
Pasak V. Bivainės, nepaisant ankstesnės patirties kitose įmonėse, „Tele2″ ją nustebinti visgi pavyko.
„Tele2″ darbuotojai iš visos Lietuvos kasmet, be bendrų mokymų, susitinka tradicinėse vasaros ir Kalėdų šventėse. Atrodo, nieko neįprasto, kitos įmonės taip pat mini tokias šventes. Tačiau mane nustebino tai, kad yra organizuojama didžiulė atskira Kalėdų šventė, skirta tik darbuotojų vaikams”, – pasakojo V. Bivainė.
Kaip prisijungti prie „Tele2″ komandos?
Jei domitės technologijomis ir drąsiai priimate naujus iššūkius, „Tele2″ kviečia išbandyti savo jėgas ir sudalyvauti atrankose pardavimų vadybininko Kupiškyje arba Molėtuose darbo vietoms užimti. Daugiau apie šias ir kitas karjeros galimybes galite sužinoti internetiniame tinklapyje https://karjera.tele2.lt/.

„Tele2″ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas