Naujų metų sutiktuvės: rankoje sprogusi petarda ir girti nepilnamečiai

Naujuosius metus uteniškiai pasitiko ne tik su šampano taure – naujametę naktį į gydymo įstaigą buvo vežami gerokai alkoholio padauginę ne tik suaugusieji, bet ir paaugliai. „Po 12 valandos sulaukėme nemažai kvietimų – vykome padėti susižeidusiems, su traumomis, net tiems, kuriuos buvo ištikusi koma dėl apsinuodijimo alkoholiu”, – trumpai naujametę naktį apibūdino Utenos greitosios medicinos pagalbos (GMP) skyriaus vyr. slaugos administratorė Jūratė Rinkevičienė, teigdama, kad per patį šventės įkarštį medikai kviesti buvo daugiau kaip 20 kartų.

Iškart po 12 valandos medikai skubėjo pas 1973 metų gimimo vyriškį, kuris dėl psichikos sutrikimų buvo išvežtas į Naujosios Vilnios gydymo įstaigą. Vienas 22 metų uteniškis kreipėsi dėl antakio kirstinės žaizdos, jaunai merginai suteikta pagalba dėl sunkaus girtumo, o naktį į ligoninę kreipęsis 15-metis dėl plaštakos sužalojimo išvežtas į Vilniaus ligoninę. Iš Užpalių miestelio atvykęs nepilnametis teigę radęs nesprogusią petardą ir ją pakėlė, tačiau šios radybos buvo ypač nesėkmingos – rankose sprogusi petarda stipriai sužalojo plaštaką.
Medikai akcentavo, kad daugiausia susižalojimų patyrė girti asmenys, kurie dažniausiai prasikirto antakius, susižalojo veidą, rankas. Tačiau dėl šių traumų nė vienas nebuvo paguldytas į gydymo įstaigą – jiems suteikta būtinoji medicinos pagalba ir toliau gydytis išleisti namo.
Uteniškių šeima buvo sunerimusi dėl iš namų išėjusios atminties sutrikimų turinčios garbaus amžiaus senolės. Mieste pasiklydusi moteris rasta sausio 1-osios naktį, jai nustatytas bendras kūno atšalimas.
„Palyginus su praėjusiais metais, sausio 1ąją iškvietimų sulaukėme tikrai nemažai. Naujametę naktį budėjo trys medikų ekipažai, o dieną budėję 4 ekipažai į iškvietimus vyko 31 kartą”, – „Utenos dienai” sakė J. Rinkevičienė, linkėdama šiais metais uteniškiams būti atsargesniems ir saugoti savo sveikatą.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas