Merui Alvydui Katinui – Teismo nuosprendis

Sausio 4 dieną Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino ir buvusios Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės Džiuljetos Žiugždienės baudžiamojoje byloje dėl nusikalstamų veikų nuosavybei, finansų sistemai, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams bei valdymo tvarkai.

Kaip „Utenos diena“ jau ne kartą rašė, kaltinamojo akto duomenimis, 2014 metų rugsėjo–lapkričio mėnesiais meras A. Katinas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas asmeninės naudos – Dž. Žiugždienės, kaip LR Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės, palankumo ateityje – pareikalavo (meras visada tvirtino, kad tik prašė – aut. past.), kad bendrovė „Utenos melioracija“, kuriai vadovauja Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Liuonius Purvinis, neatlygintinai suremontuotų tuo metu dar LR Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės pareigas ėjusiai Dž. Žiugždienei ir jos dukrai priklausantį privatų gyvenamąjį namą, esantį Utenos rajone, Utenos seniūnijoje. Atliktų remonto darbų kaina siekia 6,5 tūkst. Eur.
Dž. Žiugždienė buvo kaltinama tuo, kad siekdama nuslėpti šį nusikalstamu būdu gautą turtą atgaline data parengė netikrą dokumentą – prašymą suremontuoti jos namo stogą ir pakeisti lauko duris, kurį pateikė bendrovei „Utenos melioracija“. Ji prokuroro buvo kaltinama ir tuo, kad piktnaudžiaudama tarnyba iššvaistė Vyriausybės kanceliarijos turtą. Atsidėkodama už jos gyvenamojo namo remonto darbų priežiūrą vienam Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojui 2014 metų kovo mėnesį Dž. Žiugždienė perdavė neatlygintinai Vyriausybei reprezentuoti skirtą vyrišką šveicarišką laikrodį su logotipu „Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas“. Nustatyta, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai buvo padaryta turtinė 147,18 Eur žala. „Utenos dienos“ žiniomis, šiuo laikrodžiu valstybės tarnautojas džiaugėsi neilgai – pareigūnai paprašė jį grąžinti.
Ši byla praėjusiais metais buvo įstrigusi ir buvo manoma, kad tęsis dar ilgai, tačiau naujai paskirtas teisėjas (prieš tai buvęs išėjo į užtarnautą poilsį – aut. past.) viską išsprendė greitai – po dar vieno posėdžio paskelbė, kad sausio mėnesio pradžioje bus paskelbtas nuosprendis. Taip ir nutiko.
Meras A. Katinas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba, o dėl prekybos poveikiu išteisintas. Jam skirta 8 473,50 Eur bauda. Dėl dokumento suklastojimo kalta pripažintai Dž. Žiugždienei, šiuo metu einančiai Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus vedėjos pareigas, teks sumokėti 4 707 Eur baudą. Dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, piktnaudžiavimo tarnyba ir turto iššvaistymo ji išteisinta. Meras žadėjo nuosprendį skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, o Dž. Žiugždienė „Utenos dienai“ sakė, kad sprendimą priims pasitarusi su advokatu, ir pridūrė, jog yra pavargusi nuo bylinėjimosi, tad nebemato prasmės tęsti.

Autoriaus nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas