Lietuvos pašte automatizuotas darbas keičia rankinį: tai palies ir Utenos rajoną

AB Lietuvos paštas, kuris baigė įgyvendinti išmaniojo siuntų skirstymo programą, planuoja atsisakyti 380 darbo vietų. Planuojama, jog tai turėtų įvykti jau šiais metais, kovo–balandžio mėnesiais. Lietuvos pašto duomenimis, pokytis palies ir Utenos rajoną, kur bus atleista iki penkių darbuotojų.

Kaip teigiama, šis pokytis, kuris buvo iš anksto suderintas su bendrovės darbuotojų atstovais, vykdomas pradėjus veikti moderniam Vilniaus logistikos centrui. Jo atidarymas leido automatizuoti ir centralizuoti siuntų skirstymo veiklą, kartu ženkliai sumažinant rankinio darbo poreikį. Efektyvesni procesai sudarys galimybes ne tik kelti klientams teikiamų paslaugų kokybę, bet ir sparčiau gerinti darbuotojų darbo sąlygas.
„Išmanaus siuntų skirstymo programa, kurios pagrindas – prieš keletą mėnesių pradėjęs veikti Vilniaus logistikos centras – yra kertinis bendrovės atsinaujinimo elementas ir visai Lietuvai strategiškai svarbus projektas. Jis leis mums dirbti kur kas greičiau ir efektyviau, tačiau tuo pačiu tai reiškia, kad dalies iki šiol rankiniu būdu atliktų funkcijų tiesiog nebeliks, nes jos bus automatizuotos“, – sakė Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė. Dėl siuntų skirstymo veiklos automatizavimo ir centralizavimo mažės darbuotojų, dirbančių Kauno ir regionų logistikos centruose poreikis, taip pat neliks siuntų skirstytojo pareigybės pašto skyriuose. Visgi įgyvendinant šį projektą buvo sukurta ir naujų aukštesnės kompetencijos darbo vietų skirtinguose Lietuvos regionuose. Sprendimas įgyvendinti išmaniojo siuntų skirstymo programą buvo priimtas daugiau nei prieš trejus metus. Dėl su etatų mažinimu susijusių pokyčių ir darbuotojų atleidimo Lietuvos paštas atliko informavimo ir konsultavimo procedūras su bendrovės darbuotojų atstovais.
Atleidžiamiems darbuotojams Lietuvos pašto personalo specialistai teiks profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais. Taip pat bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su Užimtumo tarnyba, kuri atleidžiamiems darbuotojams gali pasiūlyti kitų pozicijų regionuose veikiančiose organizacijose. Šiuo metu Lietuvos pašte dirba virš 4 tūkst. darbuotojų.
Skirstant rankiniu būdu kiekvieną laišką ar siuntą reikėdavo perskirstyti 7–8 kartus, išmaniojo skirstymo metu užteks 2–3 perskirstymų, dėl to procesas bus ne tik efektyvesnis, bet ir ženkliai sumažės klaidų tikimybė. Pilnai automatizuotas skirstymo procesas naujame logistikos centre veiks jau šį pavasarį.

Paklausta, kaip ši naujovė palies Utenos rajoną, Lietuvos pašto Organizacijos vystymo departamento vadovė Inga Rinkevičienė teigė, kad Utenos rajone minėtas pokytis palies nedidelį darbuotojų skaičių – čia planuojama atleisti iki penkių žmonių.

Laikraščio „Utenos diena“ ir lrytas.lt inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas