LAKD: kelyje Vilnius–Utena bus išlaikytas darbų tempas ir tęstinumas

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pranešė, kad praėjusius metus užbaigė atnaujinusi 380 km valstybinės reikšmės kelių, 30 km magistralinių kelių tinklo, sutvarkiusi 18 tiltų ir viadukų, rekonstravusi daugiau nei 13 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių tako dalį Smiltynė-Nida, iš sąstingio išjudinusi ne vieną Valstybei ir visuomenei svarbų strateginį kelių infrastruktūros gerinimo projektą.

„2023-ieji, mūsų komandai buvo intensyvaus darbo metai: gerokai pasistūmėta į priekį, įgyvendinat „Via Baltica“ rekonstrukcijos projektą, pagaliau pradėti fiziniai darbai kelyje Vilnius–Utena, sparčiau pradėti tvarkyti šalies tiltai ir viadukai, suremontuotas rekordinis skaičius magistralinių kelių. Visi šie darbai žingsnis po žingsnio, kilometras po kilometro gerino šalies kelių būklę, mūsų keliones darė saugesnėmis ir patogesnėmis“, – sakė Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Pasak įmonės vadovo, 2023 metai LAKD ir jos darbuotojams buvo ir vidinės transformacijos metai: bendrovėje įvyko struktūriniai pokyčiai, sustiprinta išorinė ir vidinė kontrolė, pradėtas racionalesnis finansinis planavimas, sprendimai tapo ne tik labiau apgalvoti, bet ir greitesni, pradėti taikyti griežtesni reikalavimai rangovų atliekamų darbų kokybei: beveik 300 kelių objektų kokybę Kelių direkcija patikrino mobilią tyrimų laboratoriją, kuri leidžia greičiau, tiksliau ir objektyviau įvertinti kelių būklę, atliktų darbų kokybę. Atliktų darbų kokybę vertino ir akredituotos šalies laboratorijos.

2024 metais Kelių direkcija žada išlaikyti darbų tempą ir tęstinumą. Pradėtas rekonstruoti vienas prasčiausių magistralinių kelių Vilnius–Utena. Jo rekonstrukcija prasidėjo nuo ruožo esančio ties Utenos miestu. Šiame ruože planuojamos dvi eismo juostos, bus paklota nauja asfalto danga, sutvarkytos, atnaujintos ar naujai įrengtos nuovažos, rekonstruotos sankryžos ir kt. Rekonstruojamoje gatvėje ir sankryžose bus įrengtas apšvietimas, sutvarkyta infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams. Taip pat pradėtos viešųjų pirkimų procedūros dėl rangos darbų kelio atkarpoje nuo Molėtų iki Utenos pirkimo, pradėta projektuoti ir šio kelio atkarpa nuo Riešės iki Molėtų. Kitų metų pradžioje paaiškės, kaip ir kada šiame kelyje darbai turėtų būti tęsiami.

Laikraščio „Utenos diena“ ir LAKD inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas