Klasikinė stogo danga: privalumai, akivaizdus, trūkumus gerokai pralenkia

Be namų – negerai, o be stogo apsieiti negali jokie pastatai, nesvarbu, gyvenamieji, komerciniai ar pramoniniai šie bebūtų. Dar vienas akivaizdus faktas – stogo dengimas atliekant kapitalinį remontą ar statant naują pastatą pareikalauja nemažų investicijų. Tiesa, atidžiau įsigilinus į sąmatą, nesunku suprasti, jog klasikinė stogo danga užima ne pačią didžiausią išlaidų dalį. Reikia įvertinti medinės konstrukcijos įrengimo bei šiai naudojamų žaliavų kainą, priedų, reikalingų stogo dangai pritvirtinti, šios dengimo išlaidos. Tad mintį bandyti sutaupyti renkantis pigesnę stogo dangą, turėtumėte nuvyti į šalį. Juk tai – investiciją į savo gyvenimo kokybę ir komfortą.


Plieninės stogo dangos privalumai

Tvirtumas, nedidelis svoris, paprastas apdorojimas ir nesudėtingas montavimas – pagrindiniai privalumai, kuriais pasižymi klasikinė plieninė stogo danga. Net jei iki šiol analogiško darbo patirties ir neturėjote, drąsiai galite montuoti skardinę stogo dangą savarankiškai. Tam nereikia nei „atkaltos rankos“, nei specifinių įrankių. Aišku, privalu atidžiai perskaityti montavimo instrukcijas ir jomis vadovautis.
Plieninis stogas – vienas ilgaamžiškiausių pasirinkimų. Šios konstrukcijos paviršius yra dengtas aukštos kokybės polimerais, kurie sąlygoja ne tik ilgą eksploatacijos terminą, per kurį išsaugojamos tiek funkcinės, tiek estetinės savybės, tiek ir sandarumas.
Plieninė stogo danga – universaliausias pasirinkimas. Jei kito dangos variantai yra „įnoringi“ stogo nuolydžiui, tai skardinis stogas gali būti montuojamas net ir vertikaliai.
Skardiniai stogai vertinami ne tik dėl neabejotinai dėmesio vertų funkcinių savybių, bet ir estetikos. Taikliai pasirinkus stogo spalvą, iš tiesų galima sukurti efektingą variantą. Nebijantys eksterjero naujovių, gali pasidomėti, kaip atrodo pastatai, kurių ne tik stogas, bet ir sienos dengtos klasikine stogo danga.

Plieno dangos trūkumai

Kad ir kokiomis moderniomis technologijomis paremta skardinės stogo dangos gamyba, galima išskirti keletą niuansų, dėl kurių derėtų gerai apsvarstyti savo pasirinkimą. Tiesa, nuodugniau paanalizavus informaciją, gali paaiškėti, jog tai tėra pagrindo neturintys teiginiai. Pavyzdžiui, baimė dėl garsaus stogo „darbo“. Iš tiesų, skardos ir lietaus lašų „duetas“ gali būti labai triukšmingas, tačiau, skyrus pakankamai dėmesio kokybiškam palėpės ir stogo apšiltinimui (tam naudojamas stiklo ar mineralinės vatos sluoksnis, kuris yra ne mažesnis nei 25), šią problemą galima efektyviai „neutralizuoti“.

Dar vienas mitas – vasarą itin įkaistanti plieninė stogo danga. „Priešnuodis“ nuo šios situacijos: tinkamai įrengti ventiliaciniai tarpai tarp stogo dangos ir apšiltinimo. Tiesa, tai nereiškia, jog skardinis stogas susijęs su papildomais darbais, kurių, pasirinkus kitą dangą, būtų galima išvengti. Apšiltinimas bei ventiliacija yra būtini bet kokiu atveju, nepriklausomai nuo pasirinktos stogo dangos.
Nors, kaip minėjome, skardinė stogo danga gali būti montuojama savarankiškai, taip ne tik išbandant savo jėgas naujoje srityje, bet ir nemaža sutaupant, reikia nusiteikti, jog šių darbų atlikimas – skrupulingo tikslumo reikalaujanti vieta. Nors plienas – tvirta medžiaga, tačiau vos vienas neapgalvotas veiksmas gali būti susijęs su mechaninio pažeidimo atsiradimu. „Mirtinu“ pavojumi gali tapti net ir…avalynė. Šią, lipant ant plieninės stogo dangos, būtina nuvalyti nuo prikibusių nešvarumų: ant pado prikibusi metalo drožlė gali pažeisti dangos antikorozinį sluoksnį. Visų pirma skirkite laiko gamintojo pateikiamai dangos montavimo instrukcijos analizei. Patikėkite, bus kur kas aiškiau, ką ir kaip daryti, o ko – būtina vengti.
Užsukę į https://www.budmat.com/lt rasite platų kokybiškos plieninės dangos pasirinkimą. Galite rinktis ne tik iš klasikinės, bet ir trapecinės ar skardinės plieno dangos pagal išmatavimus. Čia, aišku, rasite ir kitų priedų, reikalingų montuojant stogo dangą.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas