K. Tubiui – nušalinimas nuo pareigų ir kardomosios priemonės

Teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prašymą ir Anykščių rajono savivaldybės merui Kęstučiui Tubiui skyrė nušalinimą nuo pareigų trims mėnesiams. Jam taip pat skirtos ir kardomosios priemonės – 10 tūkst. eurų užstatas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, draudimas bendrauti su tam tikrais asmenimis bei lankytis Anykščių rajono savivaldybės administracijos pastate.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu Anykščių rajono savivaldybėje. Pirmadienį sulaikytas Anykščių rajono savivaldybės meras K. Tubis, jam buvo pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.
Įtariama, kad Anykščių rajono savivaldybės administracijoje galimai buvo susitarta priimti bei priimta kyšių iš kai kurių verslo atstovų. Verslininkams, kaip įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai veiktų ir sudarytų išskirtines sąlygas, naudingas jų verslui, pavyzdžiui, dėl disponavimo žemės sklypu, dėl paramos verslo plėtrai.
Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš Anykščių rajono savivaldybės administracijos paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose.
Antradienį ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti prokurorė D. Markauskienė kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismą, prašydama nušalinti merą K. Tubį nuo pareigų trims mėnesiams. Teismas šį prokurorės prašymą patenkino. Jam taip pat skirtos kelios kardomosios priemonės.

Generalinės prokuratūros ir laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas