Įpusėjus spaliui visu pajėgumu pradeda veikti keliasdešimt visos dienos mokyklų
LietuvaĮpusėjus spaliui visu pajėgumu pradeda veikti keliasdešimt visos dienos mokyklų
2018 spalio 17, Trečiadienis 13:21

Įpusėjus spaliui visu pajėgumu pradeda veikti keliasdešimt visos dienos mokyklų

Įpusėjus spaliui visu pajėgumu pradeda veikti keliasdešimt visos dienos mokyklų

Spalio viduryje įvairiose savivaldybėse duris atvėrė keturios dešimtys visos dienos mokyklų. Kol tėvai dirba, jų vaikais, lankančiais pradines klases, iki 17 ar net iki 19 val. rūpinsis pedagogai ir švietimo pagalbos specialistai. Vaikai čia ne tik gali paruošti pamokas, bet ir lankyti įvairius būrelius, sportuoti, pažaisti ir ramiai pailsėti.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje rugsėjį, kol intensyviai ruoštasi visos dienos mokyklos veiklai, kol kas veikė pailgintos dienos grupė. O spalį mokykla jau buvo pasiruošusi vaikus sutikti visos dienos mokyklos užsiėmimuose.
„Esame gavę daugiau nei 70 prašymų (iš viso 1–4 klasėse mokosi 253 mokiniai). Visos dienos mokyklos užsiėmimus pas mus lanko pradinukai.  Kiekvienoje visos dienos mokyklos grupėje dirba po du darbuotojus: auklėtojas ir mokytojo padėjėjas, visi jie turi aukštąjį pedagoginį išsilavinimą", – pasakojo  Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik.
Jau rugsėjo pabaigoje mokykla sudarė individualius vaikų užsiėmimų planus. Kiekvienas mokinys gali rinktis iš 4 pagrindinių užsiėmimų krypčių: nuo 13 iki 14 val. galima sportuoti, vėliau prasideda namų darbų ruoša, konsultacijos, socialinė-pažintinė veikla, išvykos. O nuo 17 iki 19 val. vaikai ilsisi.
Mokyklos vadovė sako, kad pinigų darbuotojams, dirbsiantiems visos dienos mokykloje, užtenka, šiemet jiems taip pat skirtas papildomas mokytojo padėjėjo etatas. Baigiantis mokslo metams ši mokykla numato surengti konferenciją visiems rajono mokytojams – pasidalinti visos dienos mokyklos patirtimi.
Kaišiadorių Vaclavo Giržado progimnazijoje visos dienos mokykla mokiniams duris atvėrė jau rugsėjo 10 dieną. Visos dienos mokyklą čia lanko daugiau nei 100 pradinukų.
„Pirmokams nuo 12 val. organizuojamas laisvalaikis ar sportas gryname ore. Prisijungus kitiems mokiniams, užsiėmimai lauke vyksta iki 13 val. o tada – pamokų  ruoša. Mokiniams padeda pradinių klasių mokytojai, įsitraukia logopedai, socialiniai pedagogai, kiti švietimo pagalbos specialistai. Vėliau pirmokai ir antrokai keliauja į dailės, muzikos, šokio, šaškių, šachmatų užsiėmimus, futbolo treniruotes. Mokykloje yra galimybė rinktis ir anglų kalbos pamokėles, ateina gamtos mokslų mokytojas, turime tyrimų laboratoriją, tad jis kartu su vaikais daro įvairius eksperimentus", – teigė mokyklos direktorė Jolita Morkūnaitė.
Kiekviena iš Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotame Visos dienos mokyklos projekte dalyvaujančių mokyklų yra išsikėlusi konkretų tikslą, pvz., švietimo priemonėmis švelninti vaikų socialinę atskirtį, diegti STEAM ugdymą, labiau įtraukti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus – tam tikslui ŠMM šiems mokslo metams yra įdarbinusi 34 mokytojų padėjėjus. Iš ES lėšų mokytojų padėjėjų etatams įsteigti 2018–2019 m. m. Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 230 tūkst. Eur.
Visos dienos mokyklų veikla finansuojama iš bendrajam ugdymui, neformaliajam vaikų švietimui skirtų lėšų,  savivaldybių biudžetų, prisideda rėmėjai, pvz., vietinės verslo įmonės, savanoriai.
Šiais mokslo metais pradėtame bandomajame Visos dienos mokyklos projekte startavo 40 mokyklų iš 23 savivaldybių. Atsižvelgiant į šių mokyklų patirtį kitąmet bus parengtos rekomendacijos ir kitoms švietimo įstaigoms, norinčioms įgyvendinti visos dienos mokyklos idėją.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ar mokyklos grįš į įprastą gyvenimą – spręs pačios

  Švelninant karantiną, į mokyklas palaipsniui bus leidžiama sugrįžti mokiniams. Pirmiausia nuo gegužės 25 dienos į mokyklas galėtų grįžti pradinio ugdymo (1-4 klasių) mokiniai. Pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai – nuo gegužės 30 d. Galutinį sprendimą, ar mokyklos dirbs nuotoliniu, ar įprastu būdu, priims savivaldybės ir mokyklų vadovai.

 • Į socialiai jautrias šeimas atkeliauja kompiuteriai: jie pasieks ir Uteną

  Į savivaldybes iškeliauja tūkstantis iš „Tele 2“ įsigytų planšetinių kompiuterių mokiniams, gyvenantiems socialiai jautriose šeimose. Šiuos kompiuterius gaus Trakų r., Ukmergės r., Utenos r., Varėnos r. ir Visagino savivaldybės.

 • Stabdomas ugdymo procesas mokyklose: ką turėtų žinoti tėvai

  Nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose, t. y. universitetuose, kolegijose ir mokyklose, taip pat dienos ir užimtumo centruose, neveiks darželiai, neformaliojo švietimo įstaigos. Toks sprendimas ketvirtadienį priimtas Vyriausybės posėdyje.

 • Tuščius mokyklinius suolus užpildo atvykėlių vaikai

  Neseniai mokyklose nuaidėjo naujų mokslo metų pradžią paskelbęs skambutis, po nerūpestingos vasaros sukvietęs į klases. Šiais mokslo metais ugdymo įstaigose mokinių sumažėjo kone pusšimčiu – mažiausiai dviem klasėmis. Pastaruoju metu pastebima ir kita tendencija – į Uteną atvyksta gyventi šeimos su vaikais iš kitų rajonų, didmiesčių ar užsienio. Taip pat pastebima, kad atvykstančios šeimos iš Vilniaus, Kauno ar net Žemaitijos regiono dažniausiai renkasi vieną iš Utenos miesto kvartalų.

 • Ministerija siunčia signalą mokykloms

  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad mokyklų vadovai gali koreguoti ugdymo procesą ir, esant ypatingai karštiems orams, gali leisti vaikams neiti į mokyklą, jei oro sąlygos kelia pavojų mokinių sveikatai ir neleidžia užtikrinti tinkamų mokymosi sąlygų nei mokyklų patalpose, nei kitose aplinkose.

 • Per karščius pamokos mokyklose gali būti keičiamos į kitas ugdymo veiklas

  Kai sinoptikai prognozuoja kaitrą, mokyklos gali savo nuožiūra koreguoti ugdymo procesą, kad būtų užtikrintas vaikų saugumas ir higienos reikalavimus atitinkančios mokymosi sąlygos.  Numatyta, kad mokyklos per didelius karščius gali trumpinti pamokas, nevesti tradicinių pamokų, vietoj jų organizuoti kitą edukacinę veiklą ar, kai temperatūra yra labai aukšta ir kelia pavojų mokinių sveikatai, atskirais atvejais galima rekomenduoti likti namuose, prieš tai informavus mokinio tėvus, panašiai kaip šalčių atveju. Tokius sprendimus gali priimti konkrečios mokyklos vadovas. Kaip organizuoti ugdymą karštu oru ateinančias dvi savaites ir ką būtų galima dėl to padaryti ateityje, tartasi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje per ministro Algirdo Monkevičiaus susitikimą su mokyklų vadovais, mokinių, tėvų atstovais.

 • Ugdymo įstaigų vadovų nūdiena: darbo kėdę keičia į mokyklinio autobusiuko sėdynę

  Vienose mūsų rajono ugdymo įstaigose jau seniai nebešviečia joks žiburėlis, kitų koridoriuose dar tebeaidi vaikų balsai. Kaimiškųjų seniūnijų mokyklų bendruomenės visais įmanomais būdais bando prisikviesti mokinių (net ir iš kitų rajonų), taip užkirsdamos kelią ugdymo įstaigų, neretai dar tebevadinamų kaimo šviesuliais, natūraliai mirčiai. Kovoti dėl išlikimo pasiryžę mokyklų vadovai vis dažniau patys sėda prie geltonojo autobusiuko vairo ir per pusnis klampoja pasitikti atokiose vietovėse gyvenančių vaikų.

 • Pinigų labiausiai pritrūko toms mokykloms, kuriose išskaidytos klasės

  Rugsėjį įvedus etatinio mokytojų darbo užmokesčio modelį ir apžvelgus pirmojo mėnesio su etatiniu situaciją, paaiškėjo, kad pinigų galėjo pritrūkti toms mokykloms, kuriose suformuota per daug klasių komplektų, arba tose, kuriose didžioji dalis mokytojų turi aukštą kvalifikacinę kategoriją ir didelį darbo stažą. Netolygumams išlyginti savivaldybių paskirstomai dotacijos daliai papildomai skirta 10,5 mln. eurų.

 • Šiais metais gausiai užderėjo šimtukų derlius

  Penktadienį Utenos rajono savivaldybės administracijos salėje buvo juntamas jaunatviškas šurmulys, skambėjo sveikinimo žodžiai su palinkėjimais pasilikti čia, gimtojoje šalyje, buvo dalijamos padėkos už ypač gerus mokslo pasiekimo rezultatus. Šiais metais mūsų rajone šimtukininkų kaip niekad daug: jų turime net 18, o šimtukų iš įvairių mokomųjų dalykų surinkta net 23. Tokiais puikiais rezultatais pasidžiaugė ir rajono valdžia, ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bei Dauniškio gimnazijos vadovai.

 • Nuo rugsėjo 1 dienos mokykloms numatyta daugiau lėšų

  Vyriausybė patvirtino mokyklų finansavimo metodiką, kuri užtikrins adekvatų, mokyklų reikmes atitinkantį lėšų skyrimą ir sukurs prielaidas ugdymo kokybei didinti. Nuo  rugsėjo 1 dienos dalis ugdymo lėšų mokykloms bus skiriamos pagal klasių skaičių bei dydį ir tik dalis – pagal vienam mokiniui nustatytas lėšų normas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:269
Vakar apsilankė:7238
Šią savaitę apsilankė:39067
Šį mėnesį apsilankė:49881
Viso (nuo 2015-02-16):14317041
Šiuo metu naršo:
50
2020-08-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!