Pirmadienį prasidėjo pedagogų streikas
AktualijosPirmadienį prasidėjo pedagogų streikas
2016 vasario 19, Penktadienis 14:45

Pirmadienį prasidėjo pedagogų streikas

Pirmadienį prasidėjo pedagogų streikas
 • Lina NARČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vasario 19 dieną vyko Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikimas su Premjeru Algirdu Butkevičiumi, tačiau, kaip pranešė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, jokių rezultatų nedavė, todėl pirmadienį šalies pedagogai paskelbė neterminuotą streiką.

Anot A. Navicko, vėl buvo žarstomi tušti pažadai, „ištraukta" naujų pasiūlymų, tačiau lapkričio 16 dienos profesinių sąjungų iškelti reikalavimai nenagrinėti, jiems įgyvendinti reikalingi sprendimai nepriimti. Atsižvelgdama į tai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga informuoja, jog vasario 22 dieną neterminuotas švietimo darbuotojų streikas prasidės.
„Švietimo bendruomenės lūkesčiai nepatenkinti, nes nesvarstyti svarbiausi prioritetiniai klausimai – mokinio krepšelio dydžio atstatymas į ikikrizinį lygį ir mokinių klasėse bei vaikų darželių grupėse skaičiaus mažinimas", – komentavo Andrius Navickas. Jo teigimu, trečius metus girdimi tik pažadai, ilgai laukta, tikėtasi, net kelis kartus atidėtas streikas, tačiau ilgiau delsti jau negalima.
„Vyriausybė, imituodama derybas, streiko pradžią stumia vis toliau. Tačiau mes, suprasdami, jog streikas pristabdys ugdymo procesą, nenorime padaryti žalos dar daugiau – streikuoti per egzaminų sesiją," – sakė LŠDPS vadovas Andrius Navickas.
Penktadienį Premjeras A. Butkevičius susitiko su Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovais, tačiau derybos buvo bevaisės. Premjeras pedagogus ragino streiką nukelti iki gegužės 1-os ar birželio 1-os, tačiau su tuo nesutikę mokytojai streiką pradėti žada jau kitą savaitę.
Pedagogai pernai buvę surengę įspėjamuosius streikus, o praėjusią savaitę sostinėje nuvilnijo mitingas.
Pirmadienį į pedagogų streiką įsitraukė dalis Utenos Dauniškio gimnazijos pedagogų, priklausančių Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai. Gimnazijos profesinės organizacijos streiko komiteto nutarimu streikuojama tik vasario 22 dieną, pirmadienį.
Anot Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo Romualdo Kraulišo, praėjusią savaitę jis buvo susitikęs su streikuoti nusiteikusiais mokytojais, pasikalbėjo su jais, aptarė esamą situaciją švietimo sistemoje. Pedagogai streikuoti žadėjo tik vieną dieną – pirmadienį, todėl mokymo procesas nenutrūks, vaikai bus užimti. Prisidėdami prie streikuojančių pedagogų šalyje, Dauniškio gimnazijos mokytojai demonstruoja solidarumą.
„Šiai dienai mūsų mokytojams už darbą mokama mažai, todėl jie streikuodami bando atkreipti dėmesį. Švietimo sistemoje yra ir daugiau problemų – mokinių mažai, o mokytojų – per daug. Lauksime pokyčių", – sakė vedėjas R. Kraulišas.
Portalui udiena.lt Utenos Dauniškio gimnazijos direktorė Asta Skeirienė sakė, kad šios ugdymo įstaigos mokytojų profesinė organizacija prisijungia prie švietimo darbuotojų paskelbto streiko.
„Streike nusprendė dalyvauti 16 profesinės organizacijos narių. 11 iš jų pirmadienį pagal tvarkaraštį turi pamokas, kurių jie neves. Dėl šios priežasties yra keičiamas pamokų tvarkaraštis tam, kad daliai mokytojų nevedant pamokų, mokiniams nesusidarytų „langai". Nesant galimybės pakeisti tvarkaraštį (kai yra dirbama grupėmis ir srautais), siekiant užtikrinti mokinių užimtumą ir saugumą, mokiniams bus vedami kiti užsiėmimai. Su tvarkaraščio pakeitimais mokiniai supažindinti iš anksto", – kalbėjo gimnazijos vadovė, pridūrusi tai, kad mokinių tėvai, globėjai per elektroninį dienyną yra informuoti, kad gimnazijos vadovai, pedagogai yra atsakingi už mokinių saugumą, sveikatą ir gyvybę gimnazijoje ugdymo proceso metu.
Paklausta, kaip A. Skeirienė, ilgametė pedagogė, vertina streiką, atsakė, kad turintys teisę streikuoti mokytojai vargiai išjudins aukščiausios šalies valdžios bei paprastų piliečių požiūrį į švietimą. „Streiką vertinu dviprasmiškai. Pedagogai, susibūrę į profesinę organizaciją, turi teisę streikuoti. Dėl vienos dienos streiko mokinių ugdymo(si) rezultatai tikrai nenukentės, mūsų gimnazijos pedagogai yra lankstūs, sugebantys esant reikalui keisti savo pamokų planus, kad būtų pasiekti ugdymo(si) tikslai ir uždaviniai.
Kita vertus, abejoju, ar šis mūsų gimnazijos mokytojų streikas gali išjudinti mūsų valstybę valdančių žmonių, o ir daugumos piliečių požiūrį į švietimą. Dauguma žmonių net nesuvokia, ką reiškia ir kiek valstybei duoda švietimas. Vasario 18 dieną stebėjau Lietuvos televizijos laidą „LRT forumas", kurioje ir buvo kalbama apie švietimo, kultūros bei kitų viešojo sektoriaus sričių problemas. Su daugeliu ten išsakytų minčių visiškai sutinku. Tai yra sudėtingos, bet išsprendžiamos problemos. Juk kitos šalys, netolimos mūsų kaimynės, jas sprendžia arba jau išsprendė. Tai belieka tikėtis, kad ateityje reikalai pasikeis", – sakė ugymo įstaigos vadovė.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Streikas nusirito per mokyklas: Utena nedalyvauja, bet palaiko streikuotojus

  Šiandien, lapkričio 28 dieną, šalyje prasidėjo švietimo darbuotojų įspėjamasis streikas, kurį inicijuoja Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Tokiu būdu pedagogai reikalauja skirti daugiau lėšų švietimui.

 • Prie pedagogų streiko žada prisijungti ir viena Utenos gimnazija

  Pastaruoju metu netyla kalbos apie šalies pedagogų bei LR švietimo ir mokslo ministerijos nesusikalbėjimą – lapkričio 12 dieną per šalį nusirito pirmoji streiko banga, kasdien įtraukianti vis daugiau šalies ugdymo įstaigų. Anot Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovų, streiką rengti privertė valdžios nenoras derybų keliu spręsti problemų, kylančių dėl mokytojus žeminančios naujos darbo apmokėjimo sistemos. Prie per šalį vilnijančio streiko žada jungtis ir Utenos Dauniškio gimnazijos pedagogai, neketinantys taikstytis su esamomis sąlygomis ir palaikantys streikuojančius kolegas.

 • Policijos pareigūnai sukilo prieš savo vadovą

  Balandžio 19-os vidurdienį policijos pareigūnai su plakatais, vėliavomis ir švilpukais prieš Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) langus surengė iki pusvalandžio trukusią įspėjamąją protesto akciją. Su šūkiais „Vaiškūnai, jau gana", „Kurio žodžio nesuprantat, viršininke!", „Utenos AVPK ═ Vaiškūno UAB" jie Utenos AVPK viršininką Vytautą Vaiškūną ragino liautis trukdyti organizacijų veiklai, nustoti persekioti profesinės sąjungos narius ir sudaryti sąlygas veikti įstatymų numatyta tvarka. Grupelės protestuotojų teigimu, V. Vaiškūnas neva kuria savo taisykles ir dirba kaip vienvaldys.

 • Profesinės sąjungos stabdo mokytojų streiką, atlyginimų didinimui nuo rugsėjo bus skiriama 8 mln. eurų

  Švietimo profesinės sąjungos nuo penktadienio stabdo pedagogų streiką. Tai buvo sutarta per susitikimą Švietimo ir mokslo ministerijoje. Susitarimą dėl streiko užbaigimo pasirašė premjeras Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir keturių švietimo profesinių sąjungų vadovai – Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė ir Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Ramutė Minkevičienė.

 • Pernai streikuose dalyvavo per 7 tūkst. darbuotojų

  Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad pernai šalyje surengti 296 įspėjamieji streikai, vykę vien gruodžio 8 ir 10 dienomis. Šiuos streikus surengė valstybės sektoriaus ikimokyklinio, pradinio, bendrojo vidurinio ugdymo, taip pat techninio ir profesinio vidurinio mokymo bei kultūrinio švietimo įstaigos. Streikai apėmė visas (10) apskritis ir 48 savivaldybes. Daugiausia įspėjamųjų streikų surengta Vilniaus, Panevėžio ir Klaipėdos miestų savivaldybėse. Įspėjamuosiuose streikuose dalyvavo 7 126 darbuotojai.

 • Algas mokytojams žada kelti nuo šio rugsėjo

  Valdančiosios koalicijos politinė taryba antradienį sutarė įgyvendinti 3 metų pedagogų atlyginimų didinimo programą – mažiausiai uždirbančių pedagogų algos kils jau nuo šių metų rugsėjo.

 • Streikas įtraukė 16 Utenos rajono pedagogų

  Šią savaitę per Lietuvą ritasi mokytojų streikų banga. Šiandien, ketvirtadienį, į įspėjamąjį streiką įsijungė ir 16 uteniškių pedagogų. Visi jie – Dauniškio gimnazijos mokytojai, priklausantys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai ir vieningai kovojantys už šviesesnį tiek savo, tiek jaunosios kartos rytojų.

 • Pedagogų atlyginimai augs, tačiau streikai vyks

  Preliminariais Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, gruodžio 8 dieną įspėjamasis 2 val. streikas vyks 13 proc. švietimo įstaigų: maždaug 300 iš daugiau kaip 2300 visų šalies darželių ir mokyklų.

 • Prie Seimo mitingavo miškininkai

  Ketvirtadienį prie Seimo mitingą pradėjo šalies miškininkai, kurie visomis išgalėmis parlamentarams stengėsi neleisti išardyti urėdijų sistemos. Į protesto akciją buvo išvykę ir keli Utenos miškų urėdijos darbuotojai.

 • Per du mėnesius šalyje surengti 78 streikai

  Lietuvos statistikos departamentas informuoja, kad 2014 metais lapkričio ir gruodžio mėnesiais šalyje įvyko 78 streikai, iš jų 45 – įspėjamieji streikai. Streikus surengė valstybės sektoriaus ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo, taip pat sportinio ir rekreacinio bei kultūrinio švietimo įstaigos. Streikai apėmė 8 apskritis ir 18 savivaldybių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:529
Vakar apsilankė:8903
Šią savaitę apsilankė:27289
Šį mėnesį apsilankė:175697
Viso (nuo 2015-02-16):12527131
Šiuo metu naršo:
103
2020-02-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!