„Juventus“ krepšininkai iškovojo pergalę Juodkalnijoje

Dramatišką pergalę FIBA Čempionų lygos turnyre iškovojo ir D grupės lydere tapo Utenos „Juventus“ komanda. Be traumuoto Vaido Čepukaičio žaidę uteniškiai lapkričio 23 dieną Juodkalnijoje 75:73 (21:18, 21:18, 17:16, 16:21) palaužė Balkanų lygos vicečempioną Baro „Mornar“ klubą.

Nors susitikimą dvitaškiu pradėjo Ovidijus Galdikas, aikštės šeimininkai pelnė keturis taškus be atsako ir sužaidus tris minutes išsiveržė į priekį – 4:2. „Juventus“ į tai atsakė savo atkarpa 7:0 ir po Spencerio Parkerio bei O. Galdiko metimų įgijo penkių taškų persvarą – 9:4. Kaip amerikietiškuose kalneliuose vykusiame pirmajame kėlinyje likus žaisti keturias minutes „Mornar“ klubas vėl persvėrė rezultatą (10:9), tačiau penkis taškus pelnęs Valdas Vasylius sugrąžino uteniškiams keturių taškų persvarą – 14:10. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei rezultatas vėl tapo lygus (16:16), tačiau Jamaras Diggsas pataikė abi baudas, Aaronas Bestas pridėjo dėjimą su varžovo pražanga ir po pirmųjų dešimties minučių „Juventus“ vėl buvo priekyje – 21:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje uteniškių atotrūkis pasiekė septynis taškus (25:18), o po dar vieno A. Besto dėjimo šis skirtumas dar labiau išaugo – 29:21. Po O. Galdiko dvitaškio sužaidus keturias minutes „Juventus“ atotrūkis pirmą kartą tapo dviženklis (31:21), tačiau penkiais taškais atsakęs Balsa Radunovičius sumažino šį pranašumą perpus – 26:31. Per likusį ketvirčio laiką situacija kardinaliai nepasiekė ir įpusėjus mačui A. Sireikos komanda toliau pirmavo rezultatu 42:36.

Trečiojo kėlinio pirmosiomis minutėmis jau „Mornar“ komanda dominavo aikštelėje ir sužaidus pustrečios minutės išlygino rezultatą – 42:42. Iniciatyvos sunkiu momentu ėmęsis J. Diggsas pelnė keturis taškus iš eilės (46:42), o likus žaisti tris minutes skirtumas ir toliau buvo toks pat – 52:48. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei iš toli pataikė Gytis Sirutavičius, du baudų metimus pridėjo Dovis Bičkauskis ir uteniškiai prieš lemiamą ketvirtį dar šiek tiek padidino turėtą persvarą – 59:52.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes A. Bestas tritaškiu vėl sugrąžino svečiams septynių taškų persvarą (66:59), kuri išliko ir įpusėjus kėliniui – 68:61. Likus trims minutėms Rolandas Jakštas padidino svečių atotrūkį iki devynių taškų (70:61), tačiau penki aikštės šeimininkų taškai vos per minutę vėl atgaivino intrigą – 70:66. Pusantros minutės abi komandos nepelnė nė taško, o likus žaisti 26 sekundes aikštės šeimininkai priartėjo iki dviejų taškų – 68:70. O. Galdikas šaltakraujiškai realizavo abi baudas (72:68), tačiau „Mornar“ klubas atsakė tritaškiu – 71:72. Baudų metimų loterijoje G. Sirutavičius vieną metimą prametė, tačiau desperatiškas varžovų tritaškis tikslo nepasiekė ir „Juventus“ šventė pergalę rezultatu 75:73.

Nugalėtojams 15 taškų pelnė Ovidijus Galdikas, 14 – Rolandas Jakštas, 12 – Jamaras Diggsas, 9 – Vytautas Šulskis, 8 – Aaronas Bestas, 7 – Valdas Vasylius, 6 – Gytis Sirutavičius, po 2 – Spenceris Parkeris ir Dovis Bičkauskis.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Antabia Walleris bei Balsa Radunovičius.