„Juventus“ suklupo prieš „Pieno žvaigždes“

Utenos „Juventus“ praėjusį sekmadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse savų žiūrovų akivaizdoje grūmėsi su turnyro lentelės kaimynais – Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais. Žydrūno Urbono auklėtiniams 82:93 (21:27, 21:26, 19:20, 21:20) teko pripažinti svečių iš Pasvalio pranašumą.

Paskutinės reguliariojo sezono rungtynės tarp „Juventus“ ir „Pieno žvaigždžių“ sėkmingiau prasidėjo šeimininkams. Pirmuosius rungtynių taškus iš po krepšio pelnė Mindaugas Kupšas (2:0). Netrukus varžovai atsakė taikliu Osvaldo Olisevičiaus dvitaškiu ir rezultatą išlygino (2:2). Tačiau tada M. Kupšas pridėjo dar vieną taiklų metimą po krepšiu, o sekančioje varžovų atakoje gynyboje atidirbę uteniškiai perėmė kamuolį ir pasileido į greitąjį puolimą, kurio smaigalyje atsidūręs Simas Buterlevičius įsmeigė tolimą metimą ir suteikė„Juventus” penkių taškų persvarą (7:2). Puolime atsigavę svečiai po Liso Šošio dėjimo prie uteniškių priartėjo per vieną tašką, o po Trevono Hugheso tritaškio persvėrė rezultatą (11:13). Kėliniui persiritus į antrąją pusę Arvydo Šikšniaus taiklus tolimas metimas rungtynių rezultatą išlygino (17:17), bet prasčiau ketvirčio pabaigą sužaidę Ž. Urbono auklėtiniai po Artūro Ausėjo tolimo šūvio atsiliko nuo varžovų šešiais taškais (21:27).

Sėkmingiau pirmojo kėlinio pabaigą sužaidę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai antrojo pradžią pradėjo devyniais taškais iš eilės ir susikrovė rekordinę 17 taškų persvarą (21:38). Šeimininkų taškų badą nutraukė S. Buterlevičius pataikydamas iš toli (24:38). Didžiulį deficitą pirmoje antrojo kėlinio dalyje susikrovę uteniškiai antroje atsigavo ir pradėjo vytis varžovus. K. Guščiko dvitaškis „Juventus” atsilikimą sumažino iki dešimties taškų (31:41), o taiklūs D. Bičkauskio ir S. Buterlevičiaus tritaškiai leido uteniškiams skirtumą sumažinti iki vienaženklio (39:47). Iki pirmosios rungtynių pusės pabaigos likus šiek tiek daugiau nei minutei šeimininkai turėjo aštuonių taškų atsilikimą, tačiau paskutinę sekundę taiklų tolimą metimą paleidęs M. Varnas sugrąžino „Pieno žvaigždėms” dviženklę persvarą (42:53).

Po ilgosios pertraukos sugrįžusios komandos apsikeitė rezultatyviomis, dviejų taškų vertės atakomis (44:55). Netrukus D. Bičkauskis išprovokavo varžovo pražangą ir uteniškiams sugrąžino vienaženklį atsilikimą (48:57). Vienaženklį deficitą taikliu tolimu šūviu nubraukė V. Bobrovas (48:60) tuo pačiu inicijuodamas pasvaliečių spurtą 7:0, kuris sugrąžino 16 taškų pranašumą (48:64). Per likusį ketvirčio laiką „Juventus” krepšininkams pavyko sumažinti svečių persvarą, tačiau nežymiai (61:73).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Pieno žvaigždės“ ir toliau nesumažino apsukų puolime, po T. Hugheso taiklaus tritaškio skirtumas tarp komandų išaugo iki 18 taškų (63:81). Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms S. Buterlevičius pataikė tolimą metimą ir sumažino „Juventus“ atsilikimą (79:89), o netrukus K. Guščikas pataikė dar vieną tritaškį ir sumažino atsilikimą iki vienaženklio (82:91), tačiau pergalės iškovoti nepavyko, „Pieno žvaigždės“ šventė pergalę (82:93).

„Juventus“ 20 taškų pelnė Dovis Bičkauskis, 19 – Mindaugas Kupšas, 18 – Simas Buterlevičius.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 19 taškų surinkęs Večislavas Bobrovas, 16 – Trevonas Hugesas, 15 – Artūrs Ausėjs, 14 – Osvaldas Olisevičius.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.