Žiedų žaismas floristiniuose Astos Kaminskienės paveiksluose
2015 gegužės 29, Penktadienis 11:54

Žiedų žaismas floristiniuose Astos Kaminskienės paveiksluose

Žiedų žaismas floristiniuose Astos Kaminskienės paveiksluose
 • Lina NARČIENĖ
 • 9 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Braidydama po medumi kvepiančias pievas Asta Kaminskienė kaskart atranda vis naujų gamtos teikiamų stebuklų, kuriuos ji pritaiko savo kūryboje. Tai po žiemos šalčių belikę sausos žolės griaučiai, besiskleidžiantis alyvos žiedas ar darže vaiskia žaluma pasidabinęs salotos lapas, kuris gerai išdžiovintas gražiai gula ant popieriaus ir tampa mažos vėjavaikiškos mergaitės sijonėliu.

Tautodailininkė uteniškė Asta Kaminskienė neslepia: floristika – gyvenimo būdas. Kaip ji pati sako, galvoje tiksi laikrodis, vis primindamas, kokius augalus pradėti rinkti, kokie augalai dar tik bręsta ir formuoja žiedelius. „Pagrindinė žaliava – jurginai. Yra didžiulė įvairovė formų ir spalvų. Tinka visos gamtos dovanos: nuo ankstyvo pavasario sniegui nutirpus renku skeletuotus lapus ir samanas, o paskui sužydi žibutės, vasarą pievose gausu žiedų ar daržuose žaliuoja daržovės, kurių lapai taip pat tinka džiovinimui", – pasakojo Asta, teigianti, kad atradusi salotų lapus buvo maloniai nustebinta – iš jų išeidavo pačios nuostabiausios suknelės, kuriomis „vilki" tik angelai.
Asta prisimena, kaip prieš daugelį metų kurį laiką nedirbo – jai pusseserė pasiūlė pasidomėti viena sostinėje esančia įmonėle, kurioje gaminami atvirukai iš gėlių žiedų. Ten nuvykusi ji iškart „užsikabino": ne tik daug mokėsi, gilino savo žinias, sėmėsi patirties, o grįžusi visa galva paniro į darbą namuose.
Kasmet rajoninėje tautodailininkų parodoje dalyvaujanti Asta personalinę parodą surengia maždaug vieną kartą per penkerius metus. Šiais metais Astos paroda dalyvius žavėjo neįprastais paveikslais, iš kurių žvelgė mėlynomis it žibutėmis akimis pasipuošę angelai pūstomis sukniomis.
„Vaikų darželyje mane moko vaikai, o namuose – kūryba", – šypsosi pašnekovė, teigianti, kad iš vaikų galima pasimokyti kantrybės ir mokėjimo džiaugtis. Tačiau ne visuomet darželinukams pavyksta suvaldyti nepaklusnius pirštukus: dažnai liauni ir trapūs augalėliai lūžta, o noras iš džiaugsmo pūstelėti neretai visas pastangas paverčia niekais...
Uteniškė Asta Kaminskienė sako esantis gamtos vaikas. Ją nuo mažumės tėvai, žinomi mūsų krašto meteorologai gamtos mylėtojai Emilija ir Povilas Grumbinai, mokė mylėti aplink supančią gamtą: dukreles Liudą, Zitą ir Astą vesdavosi į miškus grybauti, uogauti, įsiklausyti į gamtą ar ją stebėti. Vasaras mergaitės leisdavo pas tėvus darbe – Utenos meteorologijos stotyje. „Prisimenu savo vaikystę – rodėsi, kad augalai tokie dideli, o aš tokia maža", – šyptelėjo Asta, prisiminusi tuos laikus, kai tėveliai stebėdavo gamtos reiškinius visai neįprastais būdais: debesų aukštį matuodavo helio pripūstu balionu. Juodas balionas kildavo į aukštį, o mažos mergaitės jį tik stebėdavo iškėlusios savo galveles ir žiūrėdavo, kaip jis pamažu pradingsta pūkinių debesų karalystėje...
Ir dabar Asta žino, kad orų kaitos galima laukti tuomet, kai danguje atsiranda plunksniniai debesys arba plaukioja pavieniai pilki debesėliai. „Mes tuo gyvenome nuo mažumės. Tėveliai kasdien apie gamtos reiškinius kalbėdavo namuose, o mes, mergaitės, gaudėme kiekvieną žodį. Viską sugėrėme it lakmuso popierėliai...", – prisiminė Asta.
Jei turėsi užtektinai noro, kruopštumo ir kantrybės rezultato, deja, dar nebus. Juk kiek laiko atima tinkamų augalėlių ieškojimas, raškymas, džiovinimas. Dažnai žmogui atrodo, kad nuskynei gėlės žiedą, prispaudei knyga, o rytojaus dieną gali klijuoti į paveikslą, miniatiūrą ar atviruką. Taip nėra. Pasak floristės, reikia išlaukti momento, kad žiedelis jau bus tinkamas ir gražiai įsilies į visą grožio visumą.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos krašto kūrėjas Pranas Savickas

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su profesionaliu drožėju antalieptiškiu Pranu Savicku. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiam kūrėjui iki balandžio 8 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Anykštėną pakerėjo „kietasis“ menas

  Pačioje gražiausioje Anykščių vietoje, šalia pušyno, gyvenantis ir save vadinantis metalo plastiku Rimantas Tuskenis – kuklus menininkas, kaip jis pats sako, nemėgstantis nei girtis, nei daug pasakoti apie savo kūrybą. Tačiau jo darbai daug iškalbesni už patį Rimantą: jo kieme jau puikuojasi užsakytas angelas, nuo lietaus prisidengęs metaliniu skėčiu. Kiti darbai iškeliavo į draugo sodybą prie Rubikių ežero, mat ten esą daugiau erdvės ir jie puikiai dera žavingoje aplinkoje.

 • Utenos krašto kūrėjas Rimantas Tuskenis

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su metalo plastiku Rimantu Tuskeniu. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiam kūrėjui iki rugpjūčio 25 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Ilgametį pedagogą kurti paskatino buvęs mokinys

  Bemaž 40 metų Saldutiškyje gyvenantis Lionis Gaižauskas dar būdamas visai mažas prisijaukino medį, tačiau gyvenimas susiklostė taip, kad ilgus metus dirbo su gerokai šaltesne medžiaga – metalu. Beveik ketvirtį amžiaus mokyklos duris varstęs pedagogas atskleidė, kad imtis kūrybinės veiklos – iš medžio gaminti kibirus, kubilus, skrynias, stalus, taburetes ir kt. – jį paskatino buvęs mokinys.

 • A. Araminienė puošiasi pačios austais tautiniais drabužiais

  Savitos kūrybos menininkė, audėja, medžio drožėja, tapytoja, muzikantė, audėja – daugybės amatų meistre tituluojama tautodailininkė Anelė Araminienė sakė visko išmokusi todėl, kad visą gyvenimą norėjusi užsiimti įdomia veikla. Ir dabar jai netrūksta energijos, todėl neseniai iš kieme stovėjusios didžiulės medžio kaladės išdrožė Trolį, o laisvalaikiu prisėda prie audimo staklių.

 • Utenos krašto kūrėja Anelė Araminienė

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su audėja Anele Araminiene. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiai kūrėjai iki gegužės 26 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Moters talentas kurti šiaudinius sodus slypi genuose

  Šiaudų sodai – tai iš suvertų ant siūlo šiaudelių surištas papuošalas, kuris kabinamas virš vestuvinio stalo. Sugrįžę iš jungtuvių vestuvininkai rasdavo stalą apsėstą persirengėliais, todėl pabroliai turėdavo vietas „išpirkti" sodu. Šis paprotys buvo paplitęs visoje Lietuvoje, bet ilgiausiai išsilaikė Aukštaitijoje.
  Tokie sodai buvo kabinami virš stalo, o stalas yra sakralinė vieta, kur susirenka visa šeima. Senovėje į javo šiaudą žiūrėjo kaip į žmogaus kūną, šiaudas „išnešioja" varpą, grūdą, o javai simbolizuoja nenutrūkstamą gyvybę: jie vėl bus pasėti, vėl tęs rugio gyvenimą. Anksčiau taip pat tikėta, kad šiaudų sodai saugo namus nuo nelaimių ir atneša sėkmę.
  Daugiau nei 10 metų sodų rišimu užsiimanti ir Zarasų mieste gyvenanti Zofija Maculevičienė, kurianti šedevrus iš šiaudų, yra pakerėta jų grožio ir tikina, kad šis užsiėmimas jai teikia malonumą ir neapsakomą džiaugsmą.

 • Inkilų meistras mėgaujasi sparnuočių kaimynyste

  Antalieptėje gyvenančio medžio drožėjo Zenono Striškos kieme – tikras paukščių rojus. Čia savais balsais pavasarį pasitinka nuo mažens gamtą mylinčio antalieptiškio meile ir rūpesčiu globiami žvirbliai, karklažvirbliai, naminiai žvirbliai, zylės, margasparnės musinukės, pilkosios musinukės, kielės, dagiliai, dūminė raudonuodegė ir kregždės. Kiekvienas paukštis turi savo buveinę – Zenono rankomis skobti ir įmantriai papuošti inkilai puošia kiemą, o sparnuočių melodijos teikia nepakartojamo džiaugsmo.

  Portalo udiena.lt žurnalistai pravėrė medžio drožėjo dirbtuvėlių duris...

 • Utenos krašto kūrėja Zofija Maculevičienė

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su Zarasuose gyvenančia šiaudinių sodų rišėja Zofija Maculevičiene. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiai kūrėjai iki gegužės 13 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Utenos krašto kūrėjas Zenonas Striška

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su Antalieptėje (Zarasų r.) gyvenančiu medžio drožėju Zenonu Striška. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiam kūrėjui iki gegužės 8 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:15
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:45149
Šį mėnesį apsilankė:55963
Viso (nuo 2015-02-16):14323123
Šiuo metu naršo:
63
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!