Kokybiškai žiniasklaidai išlikti būtina sutelkta veikla
AktualijosKokybiškai žiniasklaidai išlikti būtina sutelkta veikla
2019 gegužės 03, Penktadienis 12:52

Kokybiškai žiniasklaidai išlikti būtina sutelkta veikla

Kokybiškai žiniasklaidai išlikti būtina sutelkta veikla

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Tarybos nuomone, gegužės 1 dieną uždarytas laikraštis „Lietuvos žinios“ – rimtas signalas Lietuvos visuomenei ir valdžiai, jog kokybiškai žiniasklaidai bei žurnalistikai išlikti būtinas sutelktas dėmesys ir tikras, o ne deklaratyvus rūpestis.

Kaip buvo pranešta viešai, nuo gegužės 1 dienos likviduojama UAB „Lietuvos žinios", kuri leido dienraštį „Lietuvos žinios", Jonavos rajono laikraštį „Naujienos" ir portalus lzinios.lt bei jonavosnaujienos.lt. „Lietuvos žinios" – vienas seniausių Lietuvos laikraščių, įsteigtas 1909 metais vietoje pirmojo lietuviško laikraščio „Vilniaus žinios", leisto po spaudos draudimo lietuviškais rašmenimis panaikinimo.

Nors „Lietuvos žinių" bendrovėje nebuvo įkurta profesinė sąjunga, LŽS pasirengusi visiems kolegoms suteikti būtiną teisinę ir kitokią pagalbą. LŽS Taryba viliasi, jog redakcijoje esančių LŽS narių ir darbo tarybos glaudus bendradarbiavimas su darbdavių atstovais net ir tokioje sudėtingoje situacijoje padės priimti ir įgyvendinti socialiai atsakingus sprendimus. Priverstinis sprendimas stabdyti nuostolingai dirbusį dienraštį ir kitas žiniasklaidos priemones yra suprantamas. Tačiau LŽS Taryba viliasi, jog gerą vardą turintys prekės ženklai ateityje gali sulaukti potencialių investuotojų ir pirkėjų, kurie tęs leidybą.
Lietuvos žurnalistų sąjungos Taryba, susipažinusi su viešai prieinama informacija apie UAB „Lietuvos žinios" leidybinę veiklą, teigia, jog šiai bendrovei kilę iššūkiai ir sunkumai ne tik susiję su konkrečios bendrovės situacija, bet ir yra sisteminių Lietuvos žiniasklaidos rinkos problemų rezultatas. Kokybišką žurnalistinį turinį kuriančios laikraščių redakcijos jau daugelį metų patiria spaudimą dėl konkurencinės aplinkos su interneto žiniasklaida. Dideli spaudos leidinių spausdinimo ir platinimo išlaidos bei nenuosekli valstybės politika nustatinėjant PVM spaudai bei kompensuojant šias išlaidas leidėjams trikdė stabilią veiklą. Milijonai eurų, kuriuos kasmet valdžia skiria vadinamajam veiklos viešinimui, iškreipia žiniasklaidos rinką. Ne visada skaidrus ir dažnai neefektyvus viešinimo paslaugų užsakymas reikalauja esminių reformų.
Skaudžiai Lietuvos spaudai smogė ir valstybės įmonės Lietuvos paštas nuolat brangstantis bei nestabilus ir nekokybiškas spaudos pristatymas prenumeratoriams, ypač rajonuose. Valstybės parama kokybiškam žiniasklaidos turiniui per Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondą yra labiau simbolinė ir nebeatitinka rinkos poreikių. Valstybės paramos žiniasklaidai modelis tapo politinių norų įkaitu, o ne realių sprendimų instrumentu. Valdžios sprendimais nuolat siaurinamos galimybės užsidirbti spaudai ir iš reklamos – daugėja reklamos draudimų, reklamos užsakovai vis dažniau renkasi liberaliau reguliuojamą ir konkurencingesnę kainą siūlančias interneto platformas, veikiančias net ir kitų šalių teritorijose.
Atsižvelgiant į situaciją dėl UAB „Lietuvos žinios" veiklos stabdymo, LŽS ragina Kultūros ministeriją ir LR Seimo Kultūros komitetą visapusiškai išnagrinėti ir įvertinti situaciją spaudos ir kitos žiniasklaidos rinkoje. Taip pat valdžios institucijos turėtų ypač atsargiai vertinti bet kokias naujas iniciatyvas, ribojančias žiniasklaidos priemonių veiklą. Tai leistų kartu su asocijuotomis struktūromis ieškoti bendrų esminių sprendimų, skatinančių kokybinės žurnalistikos ir socialiai atsakingų žiniasklaidos priemonių plėtrą. Prioritetiniu klausimu turėtų tapti tikslingos valstybės paramos žiniasklaidai modelio svarstymas ir būtinų sprendimų priėmimas.

LŽS Tarybos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenai matomumo žiniasklaidoje netrūksta

  Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

 • Dėmesio susilaukė žiniasklaidos atstovai

  Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Utenos rajono savivaldybės administracija pakvietė prie apvalaus stalo susiburti Utenos rajono žiniasklaidos priemonių atstovus, leidėjus, bibliotekininkus ir kitus lietuviško žodžio puoselėtojus.

 • Visuomenės informavimo priemonių veikimo principai

  Praėjusioje rubrikoje „Žiniasklaidos ryšys su žmogumi" (Nr. 80, spalio 15 d.) skaitytojus supažindinome su visuomenės informavimo priemonių turiniu, komerciniais pranešimais, jų kūrimu bei poveikio principais. Šiame straipsnyje pabandysime pateikti visuomenės informavimo priemonių veikimo principus, iš ko išgyvena žiniasklaida ir kokią įtaką ji daro visuomenei.

 • Žiniasklaidos ryšys su žmogumi Visuomenės informavimo priemonių turinys

  Praėjusioje rubrikoje „Žiniasklaidos ryšys su žmogumi" (Nr. 72, 2014 09 17) skaitytojus supažindinome su naujų visuomenės informavimo priemonių nauda bei grėsmėmis.
  Šiame straipsnyje pabandysime trumpai aptarti visuomenės informavimo priemonių turinį, komercinių pranešimų kūrimą bei jų poveikio principus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1109
Vakar apsilankė:5816
Šią savaitę apsilankė:41370
Šį mėnesį apsilankė:28260
Viso (nuo 2015-02-16):14052252
Šiuo metu naršo:
75
2020-07-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!