2023-ieji pagal Rytų kalendorių – Juodojo vandens triušio metai. Nesiimsime nagrinėti, kokius metus pagal dangaus kūnų išsidėstymą žada astrologai. Ši publikacija – apie Utenos rajono pakraštyje (Antalamėstės kaime, Saldutiškio seniūnijoje) esantį Triušiukų slėnį, kuriame šie gyvūnėliai laksto jau kone dešimtmetį.

Triušius renkasi pagal grožį
Pasak šeimos ūkio atstovės Renatos Lamauskienės, Triušiukų slėnio pavadinimas ūkiui suteiktas neatsitiktinai. Pagrindinis jo tikslas – supažindinti lankytojus su kuo daugiau triušių veislių (šiandien aptvertoje 4,5 ha ploto teritorijoje auga net 56-ių veislių triušiai). 2013 metų birželį savo veiklą pradėjęs ūkis tuo metu turėjo 26-ių veislių triušių (Belgijos milžinai, Vokietijos dėmėtieji milžinai, Prancūzijos avinai, Vienos pilkieji, Vienos mėlynieji, reksai ir t. t.).
Pašnekovės teigimu, vieni triušiai gali gyventi tik esant teigiamai temperatūrai, kiti ir paspaudus šaltukui (iki 10 laipsnių šalčio). „Triušius mes renkamės pagal grožį, – tikino moteris. – Jei kokia nors veislė mums yra įdomi, nauja ar nematyta Lietuvoje, ją ir įvežame.“
R. Lamauskienė teigė, kad, priklausomai nuo veislės, triušiai skiriasi ir temperamentu – jei vienų veislių atstovai yra ramesni ir lėtesni, kitų – be galo judrūs ir greiti. Kaip ramiausius, draugiškiausius pašnekovė išskyrė vidutinio stambumo Vienos baltuosius triušius.
Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.